«Ջերմ հանդիպում ունեցա Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ»,-գրել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետի աթոռը զբաղեցնողն Արցախը համարում է թոկ՝ Հայաստանի վզին, սովետական հայրենասիրության մնացուկ, բեռ։ Բնական է, որ այս մտածողությամբ մարդը պետք է Մակրոնի հետ ջերմ հանդիպում ունենա։ Չէ՞ որ հենց Մակրոնն է լուրջ դերակատարություն ունեցել «թոկը» Ադրբեջանին հանձնելու գործում։
2022-ի հոկտեմբերի 6-ին Պրահայում հենց Մակրոնի ժպտացող ու քաջալերող հայացքի ներքո է Նիկոլն Արցախը դավաճանաբար հանձնել Ադրբեջանին։
Մակրոնը Միշելի հետ՝ Բայդենի թելադրանքով ու Էրդողանի կուլիսային մասնակցությամբ գլուխ բերեցին Արցախի նվիրաբերումը՝ Նիկոլի ձեռքերով։ Հենց Մակրոնի ակտիվ դերակատարմամբ ճանապարհ բացվեց Արցախից հայերի էթնիկ զտման համար։
Հայաստանը Թուրքիայի տակ մտցնող Նիկոլի համար Մակրոնը թանկագին դեմք է։ Դրա համար էլ հանդիպումը ջերմ է գնահատվում։
Մակրոնն ու Փաշինյանը համատեղ հանցանք են գործել։ Իսկ համատեղ հանցանքը, ինչպես հայտնի է, միավորում է մարդկանց։
«Մայր Հայաստան» կուսակցության վարչության անդամ Արեգնազ Մանուկյանի ֆեյսբուքյան էջից
Արցախի դահիճները

«Провёл тёплую встречу с президентом Франции Эммануэлем Макроном», – написал Никол Пашинян.
Занимающий кресло премьер-министра считает Арцах удавкой на шее Армении, пережитком советского патриотизма, бременем. Естественно, что с таким образом мышления он должен провести тёплую встречу с Макроном. Ведь именно Макрон сыграл немалую роль в передаче этой «удавки» Азербайджану.
6 октября 2022 года в Праге под одобрительную улыбку именно Макрона Никол предательски сдал Арцах Азербайджану.
Макрон вместе с Мишелем, по указке Байдена и при закулисном участии Эрдогана, организовали сдачу Арцаха руками Никола. Благодаря активной роли именно Макрона был открыт путь для этнической чистки армян в Арцахе.
Для Никола, который подводит Армению под Турцию, Макрон – дорогой и ценный персонаж. Поэтому встреча и оценивается как «тёплая».
Макрон и Пашинян совершили совместное преступление. Совместно же содеянное преступление, как известно, людей сближает.
Палачи Арцаха