Ձերբակալվել են «Հայրենիք» կուսակցության քարտուղար Խաչիկ Գալստյանը և Վաղարշապատում «Հայրենիք» կուսակցության պատասխանատու Արամ Քոչարյանը
Գիշերը ձերբակալվել է «Հայրենիք» կուսակցության գլխավոր քարտուղար Խաչիկ Գալստյանը։ Այս մասին հայտնել է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։
«Ընկերոջս` Խաչիկ Գալստյանին, հակակոռուպցիոն կոմիտեն շինծու մեղադրանքով և կալանքի նպատակով ձերբակալեց: Քաղաքական հետապնդումները շարունակվում են...»,–ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Բաբայանը։
Ավելի ուշ կուսակցության մամուլի քարտուղար Հռիփսիմե Առաքելյանը հայտնել է, որ ձերբակալվել է նաև Վաղարշապատում «Հայրենիք» կուսակցության պատասխանատու, Վաղարշապատի ավագանու ընտրությունների համամասնական ցուցակի 2-րդ համարում ներկայացված Արամ Քոչարյանը․ նրան էլ են տանում կալանքի:

Задержаны секретарь партии «Отечество» Хачик Галстян и представитель партии в Вагаршапате Арам Кочарян
Задержан секретарь партии «Айреник» («Отечество») Хачик Галстян. Об этом сообщил адвокат Арсен Бабаян.
«Антикоррупционный комитет по сфабрикованному обвинению задержал моего друга, Хачика Галстяна, с целью его дальнейшего ареста. Политические преследования продолжаются...» – отреагировал на задержание Бабаян.
Пресс-секретарь партии «Отечество» Рипсиме Аракелян позже сообщила, что задержан также ответственный представитель партии «Отечество» в Вагаршапате Арам Кочарян.