Երևանի քաղաքապետարանում շուրջ 635 մլն դրամի 13-րդ աշխատավարձ և պարգևավճարներ են ստացել
NEWS.am-ը գրում է․ Հայաստանում հունիսին սպասվող համապետական ընտրություններից առաջ պետական մարմիններում շարունակվում են շռայլ պարգևավճարներ բաշխել:
Պարզվում է՝ Ամանորին աննախադեպ չափերի՝ շուրջ 635 մլն դրամի 13-րդ աշխատավարձ և պարգևավճարներ են ստացել Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմում: Որպեսզի շարքային ընթերցողը պատկերացնի քաղաքացիների վճարած հարկերի հաշվին հատկացված պարգևավճարների չափը, նշենք, որ այս գումարով՝ օրինակ հնարավոր էր Երևանում չորս մանկապարտեզ հիմնանորոգել, վերակառուցել երկու դպրոց, վերանորոգել մեկ տասնյակից ավելի երաժտական դպրոցներ, մարզադպրոցներ և մանկապատանեկան համալիրներ:
NEWS.am-ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան քաղաքապետարանից հայտնել են, որ դեկտեմբեր ամսվա 13-րդ աշխատավարձ՝ 253,999,565 դրամ ստացել են 768 աշխատակից, իսկ դեկտեմբեր ամսվա պարգևատրում՝ 380,891,110 դրամ՝ 641 աշխատակից:

В мэрии Еревана получили 13-ую зарплату и премии на сумму около 635 млн драмов
Как пишет NEWS.am, в Армении накануне общенациональных выборов, ожидаемых в июне, в государственных органах продолжается распределение щедрых премий.
Выясняется, что к Новому году в беспрецедентных масштабах – на сумму около 635 млн драмов – 13-ую зарплату и премии получили сотрудники аппарата мэрии Еревана. Чтобы рядовой читатель представил масштабы премий, выплаченных за счёт налогов граждан, отметим, что на эти средства, к примеру, можно было капитально отремонтировать 4 детских сада в Ереване, реконструировать 2 школы, отремонтировать более десятка музыкальных школ, спортивных школ и детско-юношеских комплексов.
В ответ на письменный запрос NEWS.am в мэрии сообщили, что 13-ую зарплату за декабрь в размере 253 999 565 драмов получили 768 сотрудников, а декабрьские премии на сумму 380 891 110 драмов – 641 сотрудник.