Փաշինյանի ներկայությամբ Սևանի Սուրբ Հրեշտակապետաց եկեղեցում չի զեղչվել Վեհափառի անունը
Նիկոլ Փաշինյանի ներկայությամբ այսօր Սևանի Սուրբ Հրեշտակապետաց եկեղեցու պատարագի ընթացքում պատարագիչը չի զեղչել Ամենայն հայոց կաթողիկոսի անունը։Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում ասաց Սևանի Սուրբ Հրեշտակապետաց եկեղեցու հոգևոր հովիվ Տեր Ստեփանոս քահանա Իգնաթևոսյանն ասաց, որ պատարագը կատարվել է այնպես, ինչպես պետք է կատարվեր՝ Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի անվան հիշատակմամբ։
«Պատարագը կատարվել է այնպես, ինչպես պետք է կատարվեր»,-ասաց քահանան։
Ներկաներն ասում են, որ հավատավոր ժողովուրդն անակնկալի է եկել, երբ պատարագի ընթացքում ներս են մտել Փաշինյանի անվտանգության աշխատակիցները, որոնցից հետո էլ հենց Փաշինյանն ու Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը։
Նիկոլ Փաշինյանի ներկայությամբ այսօր Սևանի Սուրբ Հրեշտակապետաց եկեղեցու պատարագի ընթացքում պատարագիչը չի զեղչել Ամենայն հայոց կաթողիկոսի անունը։ Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում ասաց Սևանի Սուրբ Հրեշտակապետաց եկեղեցու հոգևոր հովիվ Տեր Ստեփանոս քահանա Իգնաթևոսյանն ասաց, որ պատարագը կատարվել է այնպես, ինչպես պետք է կատարվեր՝ Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի անվան հիշատակմամբ։