Իլհամն ու Նիկոլը Թրամփին ե՞րբ են հանձնելու Խաղաղության Նոբելյան մրցանակը
2025 թվականի օգոստոսի 8-ին, Հարավային Կովկասի այս երկու քարդաշները Վաշինգտոնում ոգևորված առաջարկել էին Թրամփին արժանացնել Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի։ Սկզբից Փաշինյան Նիկոլն է հայտարարել, թե կարծում է՝ ԱՄՆ նախագահ Թրամփն արժանի է Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի, «մենք այդ ուղղությամբ ջանք ենք գործադրելու»։
Հետո Նիկոլին միացել է Իլհամը՝ հայտարարելով․ «Մի առաջարկ անեմ, գուցե մենք վարչապետ Փաշինյանի հետ պայմանավորվենք և համատեղ դիմում ուղարկենք Նոբելյան հանձնաժողովին, որ նախագահ Թրամփին հանձնվի Խաղաղության Նոբելյան մրցանակ»։
Հարց է առաջանում, արդյոք այս երկուսի դարակազմիկ առաջարկն ուժի մե՞ջ է։ Նիկոլն ու Իլհամը հիմա կոնկրետ ի՞նչ քայլեր են ձեռնարկում Թրամփին Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի արժանացնելու ուղղությամբ։

Когда Ильхам и Никол вручат Трампу Нобелевскую премию мира?
8 августа 2025 года в Вашингтоне эти 2 «кардаша» из Южного Кавказа с воодушевлением предложили удостоить Дональда Трампа Нобелевской премии мира. Сначала Никол Пашинян заявил, что считает президента США Трампа достойным Нобелевской премии мира и что «мы будем прилагать усилия в этом направлении».
Затем к Николу присоединился Ильхам, заявив: «Сделаю предложение – возможно, мы договоримся с премьер-министром Пашиняном и направим совместное обращение в Нобелевский комитет, чтобы президенту Трампу была вручена Нобелевская премия мира».
Возникает вопрос: остаётся ли это эпохальное предложение в силе? Какие конкретные шаги сейчас предпринимают Никол и Ильхам для того, чтобы Дональд Трамп был удостоен Нобелевской премии мира?