Ինչու է Եվրոպական խորհրդարանը ծափահարում Փաշինյանին, Զելենսկուն, Սահակաշվիլուն, Զուրաբիշվիլուն (տեսանյութ)
Եվրոպական խորհրդարանում բոլորը գիտեին, թե ում հետ գործ ունեն և հենց այդ պատճառով հոտնկայս ծափահարում էին հայ ժողովրդի, ՀՀ–ի, Հայ Առաքելական Եկեղեցու դեմ հանդես եկող Նիկոլ Փաշինյանին։ Ծափահարությունները մի պահ բուռն դարձան։ Բուն պատճառն այն էր, որ ծափահարող եվրապատգամավորները հիացած էին իրենք իրենցով, իրենց «կրեատուրայով»։Իրենք իրենց «Շարիկովով» էին զմայլվում։
Եվրապատգամավորները հոտնկայս ծափահարում են Զելենսկուն, Զուրաբիշվիլուն, Փաշինյանին, Սահակաշվիլուն, որովհետև դրանք իրենց ղեկավարած երկրները դարձրել են դոշի բրոշկա ու դրել աշխարհաքաղաքական բախումների զոհասեղանին։
Եվրապատգամավորները հոտնկայս ծափահարում են ժողովրդավարությունն ու մարդու իրավունքները բռնաբարած այդ գործիչներին, քանզի նրանք համաձայնել են իրենց աթոռի ու կաշվի փրկության համար Վրաստանը, Հայաստանը, Ուկրաինան դարձնել Արևմուտքի հակառուսական պայքարի մանրադրամ, համաձայնել են տարածքների ու պետականության կորստի գնով ծառայել դրսի շահերին, համաձայնել են զոհաբերել իրենց երկրների որդիներին՝ հանուն համաշխարհային հակառուսական ինտերնացիոնալի և հանուն աթոռի։ Համաձայնել են խաղաղության քարոզի ներքո դառնալ պատերազմի ագռավներ ու պարտության տանել սեփական ժողովուրդներին։
Ահա թե ինչու էին եվրապատգամավորները ծափահարում Նիկոլ Փաշինյանին։ Նման ծափահարություններ էին հնչում նաև Էրդողանի, Ալիևի, Մակրոնի, Միշելի, Բայդենի, Բորելի, Ուրսուլայի կողմից 2022թ․ հոկտեմբերի 6–ին Պրահայում, երբ Փաշինյանի ձեռքերով հանձնվում էր Արցախը և նախապատրաստվում էր 120 հազար հայերի էթնիկ զտումը։
Եվրապատգամավորները ավանսով ծափահարում էին նաև Հայաստանի առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում մոլդովական սցենարի հայկական տարբերակին և քաջալերում Փաշինյանի կատարելիք ընտրակեղծիքները, բայց հայ ժողովուրդը կարող է և պետք է այդ ծափահարությունները խլացնի իր քվեարկությամբ։ Իրանի ժողովուրդն ու քաղաքական վերնախավը ցույց տվեցին, որ եթե կա պետական մտածողություն, կամք, վճռականություն և արժանապատվություն, ապա ոչ մի արտաքին ուժ ունակ չէ կոտրել ժողովրդի՝ պետականություն ունենալու ձգտումը։
Մենք պետք է փոխենք իշխանությունը, որպեսզի Հայաստանը խաղաղ ապրի։ Այդ դեպքում արդեն աշխարհը, այդ թվում՝ մեր թշնամիները, «լուռ» կծափահարեն մեզ, իրականում կհարգեն Հայաստանին ու հաշվի կնստեն հետներս։
Եվրոպական խորհրդարանում բոլորը գիտեին, թե ում հետ գործ ունեն և հենց այդ պատճառով հոտնկայս ծափահարում էին հայ ժողովրդի, ՀՀ–ի, Հայ Առաքելական Եկեղեցու դեմ հանդես եկող Նիկոլ Փաշինյանին։ Ծափահարությունները մի պահ բուռն դարձան։ Բուն պատճառն այն էր, որ ծափահարող եվրապատգամավորները հիացած էին իրենք իրենցով, իրենց «կրեատուրայով»։ Իրենք իրենց «Շարիկովով» էին զմայլվում։

Почему Европарламент аплодирует Пашиняну, Зеленскому, Саакашвили, Зурабишвили (видео)
В Европейском парламенте все знали, с кем имеют дело, и именно поэтому аплодировали стоя Николу Пашиняну, выступающему против армянского народа, Республики Армения и Армянской Апостольской Церкви. На мгновение аплодисменты стали особенно бурными. Реальная причина заключалась в том, что аплодировавшие евродепутаты были в восторге от самих себя, от своей «креатуры». Они восхищались своим собственным «Шариковым».
Евродепутаты аплодируют стоя Зеленскому, Зурабишвили, Пашиняну, Саакашвили, потому что те превратили свои страны в брошь на собственной груди и положили их на алтарь геополитических столкновений.
Евродепутаты аплодируют стоя этим политикам, надругавшимися над демократией и правами человека, потому что они ради спасения своих кресел и собственной шкуры согласились превратить Грузию, Армению и Украину в разменную монету антироссийской борьбы Запада, согласились служить внешним интересам ценой потери территорий и государственности, согласились пожертвовать сыновьями своих стран во имя мирового антироссийского «интернационала» и ради сохранения власти. Они согласились под прикрытием пропаганды мира стать воронами войны и вести собственные народы к поражению.
Вот почему евродепутаты аплодировали Николу Пашиняну. Подобные аплодисменты звучали также со стороны Эрдогана, Алиева, Макрона, Мишеля, Байдена, Борреля и Урсулы 6 октября 2022 года в Праге, когда руками Пашиняна сдавался Арцах и готовилась этническая чистка 120 тысяч армян.
Евродепутаты авансом аплодировали также армянскому варианту молдавского сценария на предстоящих парламентских выборах в Армении и поощряли те фальсификации выборов, которые намерен осуществить Пашинян. Однако армянский народ может и должен заглушить эти аплодисменты своим голосованием. Народ Ирана и его политическая элита показали, что если есть государственное мышление, воля, решимость и достоинство, то никакая внешняя сила не способна сломить стремление народа иметь государственность.
Мы должны сменить власть, чтобы Армения жила в мире. В таком случае уже весь мир, в том числе наши враги, будут «молча» аплодировать нам, реально уважать Армению и считаться с нами.