Իրանի դեմ գործողության մեկնարկից ի վեր վիրավորում է ստացել շուրջ 290 ամերիկացի զինվորական
Փետրվարի 28-ին Իրանի դեմ Իսրայելի և Միացյալ Նահանգների ռազմական գործողության մեկնարկից ի վեր վիրավորում է ստացել շուրջ 290 ամերիկացի զինծառայող:«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին CNN հեռուստաալիքին հայտնել է Մերձավոր Արևելքում ԱՄՆ զինված ուժերի կենտրոնական հրամանատարության (CENTCOM) ներկայացուցիչը։
CENTCOM-ից հայտնել են, որ վիրավորների թիվը վերջին շաբաթվա ընթացքում աճել է 90-ով։ Ավելի վաղ հաղորդվել էր 200 վիրավորի մասին։
290 վիրավորից 255-ը վերադարձել է ծառայողական պարտականությունների կատարմանը, հավելել է ներկայացուցիչը։ Տասը զինվորական դեռևս ծանր վիճակում է։
Բացի այդ, մարտական գործողությունների ժամանակ զոհվել է 13 ամերիկացի զինծառայող։
Ավելի վաղ ԱՄՆ զինված ուժերի շտաբների պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահ գեներալ Դեն Քեյնը նշել էր, որ ամերիկացի զինծառայողների մեծ մասը վիրավորում է ստացել իրանական անօդաչու թռչող սարքերի գրոհների հետևանքով։
Փետրվարի 28-ին Իրանի դեմ Իսրայելի և Միացյալ Նահանգների ռազմական գործողության մեկնարկից ի վեր վիրավորում է ստացել շուրջ 290 ամերիկացի զինծառայող: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին CNN հեռուստաալիքին հայտնել է Մերձավոր Արևելքում ԱՄՆ զինված ուժերի կենտրոնական հրամանատարության (CENTCOM) ներկայացուցիչը։

С начала военных действий Израиля и США против Ирана 28 февраля ранения получили почти 290 военнослужащих США. Об этом телеканалу CNN сообщил представитель Центрального командования Вооруженных сил США на Ближнем Востоке (CENTCOM).
CENTCOM сообщил, что число раненых за прошедшую неделю увеличилось на 90 человек. Ранее сообщалось о 200 раненых.
Из 290 раненых 255 вернулись к исполнению служебных обязанностей, добавил представитель. 10 военнослужащих всё ещё находятся в тяжёлом состоянии.
Ранее генерал Дэн Кейн, председатель Объединённого комитета начальников штабов вооружённых сил США, отметил, что большинство американских военнослужащих получили ранения в результате атак иранских беспилотников.