Իսրայելը զինո՞ւմ է Սիրիայի ընդդիմությանը
Ինչպես տեղեկացնում են իրանական լրավամիջոցները, Սիրիայի անվանտանգության ծառայությունը բռնագրավել է զենքի  խմբաքանակ, որը նախատեսված է եղել ապստամբների համար։
«ISRAland»–ը տեղեկացնում, է որ խոսքը Իսրայելում արտադրված և ՑԱԽԱԼ–ի զինանոցում գտնվող զինամթերքի մասին է և դա, ըստ իրանական լրատվամիջոցների, ապացուցում է  Իսրայաելի մասնակցությունը սիրական հակամարտությանը։
Հիշեցնենք, որ  հոկտեմբերի  կեսերին Արաբական պետությունների լիգայում Սիրիայի ներկայացուցիչն արդեն հայտարարել էր ավելի վաղ հայտնաբերված իսրաելական զինամթերքի մասին, որոնք Սիրիա էին հասել Լիբանանի ճանապարհով։ Այն ժամանակ խոսքը նռնակների և հրաձգային զենքի մասին էր, իսկ  այժմ՝ ականների։

Израиль вооружает сирийскую оппозицию?
По сообщению иранских СМИ, служба безопасности Сирии перехватила партию оружия, предназначенного сирийским повстанцам.
Речь идет о боеприпасах, произведенных в Израиле и находящихся в арсеналах ЦАХАЛа, и это, по утверждению иранцев, доказывает вмешательство Израиля в сирийский конфликт.
В середине октября сирийский представитель в Лиге арабских государств уже объявлял о захвате израильского оружия, переправленного в Сирию через Ливан. Тогда речь шла о гранатах и стрелковом оружии, сейчас - о минах.