Ովքե՞ր են կուսակցությունների նախընտրական քարոզչությունների ղեկավարները
Մամուլում տեղեկություններ  են տարածվել, թե արդեն հայտնի են, թե  ովքեր են նախընտրական շրջանում զբաղվելու ՀՀԿ–ի, ԲՀԿ–ի և ՕԵԿ–ի նախընտրական քարոզչությամբ:
Ըստ  մամուլի՝ ԲՀԿ-ում այդ պատասխանատվությունը դրված է ԱԺ «ԲՀԿ» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի վրա:
ՕԵԿ-ում պատասխանատվություն է ստանձնել  կուսակցության փոխնախագահ, Մհեր Շահգելդյանը, ով անցած ընտրությունների ժամանակ եղել է ՕԵԿ–ի շտաբի պետը:
ՀՀԿ-ում նախընտրական քարոզչության ղեկը պահելու է ՀՀԿ շտաբի պետի տեղակալ, Սերժ Սարգսյանի փեսա Միքայել Մինասյանը, սակայն չի բացառվում, որ նրա համար նաև տեղակալ նշանակվի։

Кто будет руководить предвыборной агитацией партий?
В прессе была распространена информация, что уже известны имена тех, кто будет заниматься предвыборной агитацией РПА, ППА и «Оринац еркир».
Согласно этой информации, в «Процветающей Армении» эта ответственность возложена на члена парламентской фракции ППА Наиру Зограбян.
В «Оринац еркир» агитацией будет заниматься вице-председатель партии Мгер Шахгельдян, который на предыдущих выборах был начальником штаба партии.
В Республиканской партии эту ответственность на себя возьмет заместитель начальника штаба РПА, зять Сержа Саргсяна Микаэл Минасян, однако не исключается, что ему также будет назначен заместитель.