«Կոստա Կոնկորդիա» շոգենավի զոհերի թիվը հասել է 5–ի
Պարզվել է «Կոստա Կոնկորդիա» շոգենավի խորտակումից հետո հայտնաբերված երկու դիակների ինքնությունը։ Նրանք եղել են Իտալիայի և Իսպանիայի քաղաքացիներ։ Այսպիսով՝ զոհվածների թիվը հասել է 5–ի։ 15 մարդ համարվում է անհետ կորած, իսկ մոտ 60–ը ստացել է տարբեր աստիճանի վնասվածքներ։ Շոգենավի տախտակամածին ընդհանուր առմամբ եղել է 4200 մարդ։
Հիշեցնենք, որ «Կոստա Կոնկորդիա» շոգենավը խորտակվել է Իտալիայի Ջիլյո կղզու ափամերձ շրջանում հունվարի 13–ի ուշ երեկոյան։ Նավապետ Ֆրանչեսկո Սկետինոն պնդում է, թե շոգենավը բախվել է ժայռերին, ինչի հետևանքով էլ այն խորտակվել է։ Դժբախտ պատահարից հետո նավապետը կալանավորվել է Իտալիայի դատախազության կողմից։
Դատախազությունը գտնում է, որ նավապետը կարող է պատասխանատվություն կրել կատարվածի առնչությամբ, և նրա հրամանով է շոգենավը մոտեցել ափին, հայտնվել ծանծաղուտում ու վնասվել։ Հայտնի է դարձել նաև, որ նավապետը նավից հեռացել է շատ ավելի շուտ, քան ավարտվել է ուղևորների տարհանումը։

Число жертв крушения «Коста Конкордиа» достигло 5 человек
Опознаны двое погибших мужчин, тела которых 15 января нашли на борту затонувшего у берегов Италии лайнера «Коста Конкордиа». Они оказались гражданами Испании и Италии. Таким образом, число жертв кораблекрушения достигло пяти человек. По официальным данным, погибли также двое французских туристов и член экипажа из Перу. 15 человек числятся пропавшими без вести, до 60 человек получили ранения. Всего на борту судна находилось более 4200 человек.
Лайнер "Коста Конкордиа" затонул у берегов итальянского острова Джильо поздно вечером 13 января. Капитан судна Франческо Скеттино утверждает, что судно натолкнулось на скалы, не обозначенные на карте, что и стало причиной кораблекрушения.
Вскоре после происшедшего Скеттино был арестован итальянской прокуратурой. Капитана судна, который в момент аварии находился на мостике, подозревают в непреднамеренном убийстве. Кроме того, стало известно, что Скеттино покинул лайнер задолго до того, как была завершена эвакуация пассажиров.