Այսօր մեկնարկում է «Դավոս-2012»–ը. ամենհեղինակավոր տնտեսական համաժողովին Հայաստանն այս տարի ներկայացված չի լինելու
Հունվարի 25-29-ը Շվեյցարաիայի Դավոս քաղաքում մեկնարկում է ամենամյա Համաշխարհային տնտեսական համաժողովը։ Այս տարի համաժողովին սպասվում է մասնակցության ռեկորդային թիվ՝ 2600 մարդ: Ներկա են լինելու 40 պետությունների ղեկավարներ։ Համաժողովին մասնակցելու են ԱՄՆ ֆինանսների նախարարը, միջազգային տնտեսական կառույցների՝ ԱՄՀ և ՀԲ ղեկավարները, Արաբական լիգայի ղեկավարը, այլ պաշտոնյաներ և փորձագետներ:
«Դավոս 2012»-ի թեման լինելու է բիզնեսի սոցիալական պատասխանատվությունը: «Մենք չկարողացանք դաս քաղել 2009 թվականի ֆինանսական ճգնաժամից: Անհապաղ անհրաժեշտ է գլոբալ վերաձևավորում»,-հայտարարել է Դավոսի Համաշխարհային տնտեսկան համաժողովի նախագահ Կլաուս Շվաբան:
Նշենք, որ աշխարհի ամենհեղինակավոր տնտեսական համաժողովին Հայաստանն այս տարի ներկայացված չի լինելու։ Հիշեցնենք, որ Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը հայտարարել էր, թե Հայաստանի համար Դավոսն այս պահին հետաքրքիր չէ:

На «Давос - 2012» Армения представлена не будет
В швейцарском Давосе сегодня открывается очередной Всемирный экономический форум, который в этом году пройдет под основной темой «Большая трансформация: формирование новых моделей».
В ходе форума 25-29 января в рамках основной темы будут обсуждаться проблемы по четырем направлениям: модели роста и занятости, модели лидерства и инноваций, модели устойчивости и использования ресурсов, социальные и технологические модели.
На открытии форума будет обсуждаться будущее капитализма.
На форуме ожидается участие представителей 19 государств «двадцатки», а также 2,6 тысячи политиков, бизнесменов, ученых, в том числе 40 президентов и премьер-министров.
На самом авторитетном в мире экономическом форуме Армения представлена не будет. Напомним, что министр экономики Армении Тигран Давтян  заявил о том, что на данный момент Давос для Армении не интересен.