Կարինե Հակոբյան. «Խոսքով չէ, որ ազատ ընտրություններ պետք է ապահովվեն»
«Ժառանգություն» կուսակցության վարչության քարտուղար  Կարինե Հակոբյանն այսօր լրագրողներին ասել է, թե ԱԺ պատգամավորը պետք է լինի ազնիվ, հայրենասեր, լայնախոհ, մեծ գիտելիքների տեր.
–Այս դեպքում մենք չենք ունենա այն պատկերը, որն ունենք այսօր, չի լինի այն վերմակը, որով փակվում է շատ բան:
Նա նաև նշել է, որ ինչքան մոտենում է ընտրական շրջանը, այնքան քաղաքականության մեջ եղած արատները շտկվելու փոխարեն խորանում են.
–Մեր նախագահը հայտարարեց, թե կա քաղաքական կամք ազատ և արդար ընտրությունների անցկացման համար: Խոսքով  չէ, որ ազատ ընտրություններ պետք է ապահովվեն: Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նամակը՝  ուղղված ՀՀ նախագահին, առաջարկ էր քայլ- քայլ բարելավել քաղաքական դաշտը:

Карине Акопян: «Свободные выборы обеспечиваются не словами»
Говоря во время пресс-конференции о тех качествах, которыми должен обладать депутат НС, секретарь правления партии «Наследие» Карине Акопян отметила, что он, прежде всего, должен быть человеком честным, патриотичным, с широким мышлением и обладающим большими знаниями.
«В этом случае мы не будем иметь ту картину, которая у нас есть сейчас. Не будет той ширмы, за которой многое скрывается», - отметила Акопян.
Она также отметила, что, чем ближе избирательный период, тем больше углубляются, вместо того, чтобы исправляться, имеющиеся в политике проблемы.
«Наш президент заявил, что есть политическая воля для проведения свободных и справедливых выборов. Свободные выборы обеспечиваются не словами. Письмо Раффи Ованнисяна президенту РА было предложением шаг за шагом улучшить политическое поле», - заявила Карине Акопян.