Կահիրեի կենտրոնում բախումների հետևանքով 600–ից ավելի մարդ վիրավորվել է. կան նաև զոհեր
Եգիպտոսի Սուեց քաղաքում ոստիկանությունը սպանել է  բողոքի գործողության երկու մասնակցի, իսկ Կահիրեի կենտրոնում բաղոքավորների ու ոստիկանության միջև բախումների հետևանքով ավելի քան 600 մարդ է վիրավորվել։ Այս մասին տեղեկացնում է «Ասոշիեյթեդ փրեսը»–ը։
Մայրաքաղաքում բողոքի գործողության մասնակիցները փորձել են ներխուժել ՆԳՆ շենքը, սակայն նրանց առաջխաղացումը կասեցվել է արցունքաբեր գազի կիրառմամբ։ Ի պատասխան, բողոքավորները քարեր են նետել ոստիկանների վրա։ Բողոքի գործողության մասնակիցներից շատերը երկրի Գերագույն ռազմական խորհրդի իշխանության դեմ են արտահայտվում։
Բողոքի գործողությունը կազմակերպվել է ի նշան չորեքշաբթի Պորտ–Սայիդում տեղի ունեցած անկարգությունների, երբ ֆուտբոլային խաղից հետո 79 մարդ զոհվեց։ Բողոքավորները տեղի ունեցածի համար մեղադրում են ոստիկաններին, ովքեր արյունահեղությունը կանխելու համար համապատասխան միջոցներ չձեռնարկեցին։
Պորտ–Սայիդի դեպքերից հետո երկրի իշխանությունները 3-օրյա սուգ հայտարարեցին երկրում և խոստացան մանրազնին հետաքննել գործն ու պատժել մեղավորներին։

Более 600 человек пострадали в столкновениях в центре Каира
В центре Каира возобновились столкновения между египетской полицией и демонстрантами, требующими расследования причин гибели десятков футбольных болельщиков после матча в Порт-Саиде в среду, передает «ВВС».
Полиция Египта ранее применила слезоточивый газ для разгона демонстрации у министерства внутренних дел, в результате чего множество протестующих были ранены. Демонстранты обвиняют военных в преднамеренном убийстве болельщиков из-за их роли в восстании, приведшем к свержению президента страны Хосни Мубарака в прошлом году.
Напомним, что  во время беспорядков после матча между футбольными клубами «Аль-Масри» и «Аль-Ахли» в городе Порт-Саид 74 человека погибли и еще около тысячи получили ранения.
Ситуация продолжает оставаться крайне напряженной, и множество египтян опасаются нового витка ожесточенного противостояния.