Վարդան Այվազյան. «Կարևորը՝ մեջքի վրա չտանեն»
ՀՀԿ–ական, ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանից «7օր»–ը հետաքրքրվել է՝ ցանկանո՞ւմ է առաջադրվել մեծամասնական ընտրակարգով։
–Կարող է՝ ես շատ ցանկություններ ունեմ։ Կուսակցության անդամը կարող է միայն ու միայն առաջնորդվել կուսակցության կանոնադրությամբ ու ծրագրով։ Այսինքն՝ կուսակցությունը ոնց կորոշի։ Քաղաքական պայքարին, անկախ ամեն ինչից, ես մասնակցելու եմ, ինչ կարգավիճակով էլ ուզում է դա լինի։
Վերջերս ասուլիսներից մեկում Վ. Այվազյանը հայտարարել էր, որ ՀԱԿ–ում տղամարդ է փնտրում, ով իր հետ Չարենցավանում կմտնի ընտրապայքարի մեջ։ Գտե՞լ է իր տղամարդուն, մեր այս հարցին նա պատասխանել է.
–Երբ որ ասում են՝ ձեր ձայները ստացել եք այլ ճանապարհով, ես իրենց փորձեցի ապացուցել, որ այլ ճանապարհով չեմ ստացել, ես այսօր էլ նորից նույն ձայներն ունեմ՝ այն մարդիկ, ովքեր հավատում են։
ՀՀԿ–ական պատգամավորն ընդգծել է՝ մամուլից է տեղեկացել, թե իրեն պատրաստվում են հետ տանել կառավարություն։
–Ես՝ որպես սովորական ՀՀ քաղաքացի, նորություններն իմանում եմ լրատվությունից. հա ինձ տանում են, բերում են, առաջադրվում եմ, ինչ–որ մեկը ինչ–որ կասկածում է... Կարևորը՝ մեջքի վրա չտանեն։ Ես և՛ օրենսդիր, և՛ գործադիր մարմնում աշխատել եմ, և իմ աշխատանքների հիման վրա ինձ կարող են գնահատել։ Համենայնդեպս, կարող եմ ասել, որ երկու տեղում էլ ես նորմալ եմ աշխատել։ Դա ոչ թե իմ, այլ իմ շրջապատի կարծիքն է։

Вардан Айвазян: «Лишь бы не вынесли ногами вперед»
«7or» поинтересовался у члена РПА, председателя Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Вардана Айвазяна, хочет ли он выдвигаться на предстоящих парламентских выборах по мажоритарной системе.
«Может быть – у меня много желаний. Член партии может выдвигаться лишь и только согласно уставу и программе партии. То есть будет так, как решит партия. Я буду участвовать в политической борьбе независимо от всего - в каком бы статусе это ни было», - отметил Варданян.
Недавно во время одной из пресс-конференций Вардан Айвазян заявил, что «ищет в АНК такого парня, который выдвинулся бы против него в Чаренцаване по мажоритарной системе». На наш вопрос о том, нашел ли он такого парня, Айвазян ответил:
«Когда говорили о том, что я получил свои голоса каким-то иным путем, я попытался доказать им, что это было не так. Эти голоса у меня есть и сегодня: голоса тех, кто верит в меня».
Депутат от РПА подчеркнул, что о намерении вернуть его  в правительство, он узнал из прессы.
«Я, как рядовой гражданин РА, новости узнаю из СМИ. Меня то переводят куда-то, то возвращают, то я выдвигаюсь, кто-то в чем-то подозревает… Лишь бы не вынесли ногами вперед. Я работал и в законодательном, и в исполнительном органе, и меня могут оценить по моей работе. По крайней мере, могу сказать, что в обоих местах я нормально работал. Это не мое мнение, а мнение моего окружения», - заявил Вардан Айвазян.