ԲՀԿ պատգամավոր. «ԵԺԿ-ին անդամակցությունը բացառապես քաղաքական որոշում է»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ԲՀԿ խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանն անդրադարձել է ԵԺԿ-ին ՀՀ երեք կուսակցությունների անդամակցությանը և շնորհավորել նրանց։
Նա նաև նշել է, թե ԵԺԿ-ին անդամակցությունը բացառապես քաղաքական որոշում է:
–Թե ինչով է պայմանավորված ԲՀԿ-ի նկատմամբ ԵԺԿ-ի որոշումը, պետք է մեկնաբանեն ԵԺԿ-ից: Բայց ցանկանում եմ շեշտել, որ այդ որոշումը պայմանավորված չէ այս կամ այն կուսակցության ժողովրդավարական լինելու հանգամանքով,–ասել է Նաիրա Զոհրաբյանը:
Նա նաև հիշեցրել է «Ժառանգություն» կուսակցության հիմնադիր նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի այն խոսքը, թե ինքը այդպես էլ չի հասկացել՝ ի՞նչ սկզբունքով ԲՀԿ–ն չի ընդգրկվել ԵԺԿ–ում։

Депутат от ППА: «Членство в Европейской народной партии является полностью политическим решением»
Во время встречи с журналистами член парламентской фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян коснулась темы вступления трех партий из Армении в Европейскую народную партию, поздравив их с членством.
Она также отметила, что членство в ЕНП является полностью политическим решением.
«С чем связано решение ЕНП относительно партии «Процветающая Армения», должны прокомментировать из самой ЕНП. Но я хочу подчеркнуть, что это решение не обусловлено тем обстоятельством, является партия демократической или нет», - отметила Наира Зограбян.
Она также напомнила слова основателя партии «Наследие» Раффи Ованнисяна о том, что он так и не понял, по какому принципу ППА не была принята в ЕНП.