Ադրբեջանը «Եվրատեսիլ–2012»–ի անցկացման համար պետբյուջեից շուրջ 63 մլն դոլար է հատկացնելու
Ինչպես տեղեկացնում է «АПА» գործակալությունը, Ադրբեջանում կայանալիք «Եվրատեսիլ 2012» երգի միջազգային մրցույթի անցկացման համար այդ երկրի պետբյուջեն 50 մլն մանաթ է հատկացնելու (63,3 մլն դոլար):
Ադրբեջանի կառավարության հրահանգով՝ 2012թ. ազգային և միջազգային միջոցառումների անցկացման համար պետբյուջեից 77 մլն մանաթ է հատկացվելու, որից 50 միլիոնը՝ «Եվրատեսիլ 2012» մրցույթի անցկացման համար:
Հիշեցնենք, որ մրցույթին մասնակցելու համար Հայաստանը ևս հայտ է ներկայացրել, բայց դեռ պարզ չէ՝ ով է Հայաստանը ներկայացնելու Բաքվում:

На проведение «Евровидения-2012» Азербайджан выделит 63 млн. долларов
На проведение международного конкурса песни «Евровидение-2012» в Азербайджане из государственного бюджета страны будет выделено 50 млн. манатов (63,3 млн. долларов), сообщают местные СМИ.
Распоряжением правительства Азербайджана одобрено распределение средств, выделенных из государственного бюджета страны на 2012 год на проведение мероприятий международного и национального уровня.
Напомним, что Армения также подала заявку на участие в этом конкурсе, но кто будет нас представлять, пока неизвестно.