Լարիսա Ալավերդյան. «Փող ունես, ապա կարող ես քո կենսագրության մեջ գրել, որ եղել ես պատգամավորության թեկնածու»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Հովհաննես Սահակյանը 100%–ով համամասնական ընտրակարգին անցնելու նախաձեռնության մասին հայտարարել է, թե այս հարցի վերաբերյալ գաղափարական բանավեճ չի տեսել։
«Ժառանգություն» խմբակցության քարտուղար Լարիսա Ալավերդյանն էլ նշել է, թե այս ընտրակարգին անցնելու խնդիրը առաջացել է այն բանի հետևանքով, որ դրան նախորդել են ոչ լավ երևույթներ։
–Փող ունես, ապա կարող ես քո կենսագրության մեջ գրել, որ եղել ես պատգամավորության թեկնածու, և դա քեզ առավելություն է տալիս,–ասել է նա։
Ըստ Լարիսա Ալավերդյանի՝ իրենք ուզում են փորձ անել ընտրակեղծիքների դեմն առնելու։
–Ախր դուք ասում եք, թե այս քայլը իսկի չի ազդի, բայց մենք ասում ենք՝ եկեք փորձենք։ Թեկուզ շատ քիչ տոկոսով, բայց ինչ–որ բան կփոխվի,–ասել է նա։

Лариса Алавердян: «Если есть деньги, то можешь написать в своей биографии, что был кандидатом в депутаты…»
Говоря в ходе пресс-конференции об инициативе по переходу на 100% пропорциональную систему, член парламентской фракции РПА Ованнес Саакян заявил, что не увидел идеологического диспута вокруг данного вопроса.
Секретарь фракции «Наследие» Лариса Алавердян отметила, что необходимость перехода к этой избирательной системе возникла вследствие того, что с ней связаны негативные явления.
«Если есть деньги, то можешь написать в своей биографии, что был кандидатом в депутаты, и это даст тебе преимущество»,
По словам Ларисы Алавердян, они хотят попытаться противостоять фальсификациям выборов.
«Вы говорите, что этот шаг ни на что не повлияет, а мы говорим, что нужно попробовать. Может быть очень незначительно, но что-нибудь изменится», - отметила она.