500.0 մլն ԱՄՆ դոլարի պետական վարկ` Ռուսաստանից
Մայիսի 20-ին Ռուսաստանի Դաշնության ֆինանսների նախարար Ալեքսեյ Կուդրինը և Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը Մոսկվայում ստո­րագրել են «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև Հայաստանի Հանրապետությանը պետական վարկ տրամադրելու մասին» համաձայնագիրը, որով ռուսական կողմը մեր երկրին կտրամադրի 500.0 մլն ԱՄՆ դոլարի պետական վարկ՝ ՀՀ տնտեսության վրա համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամի բացասական ազդեցությունները մեղմելու նպատակով:
Վարկը տրամադրվում է 15 տարի մարման ժամկետով, որից 4 տարին արտոնյալ է, և LIBOR + 3% տարեկան տոկոսադրույքով:

Государственный кредит от России в $ 500 млн.
20-го мая министры финансов России  и Армении Алексей Кудрин и Тигран Давтян подписали в Москве соглашение «Между правительствами РА и РФ о предоставлении Армении  государственного кредита», согласно которому  российская сторона предоставит нашей стране госкредит в размере $ 500 млн.  с целью сглаживания отрицательного влияния международного финансового кризиса на экономику Армении.
Срок  погашения кредита - 15 лет, из которых 4 года - на льготных условиях и годовой процентной ставкой LIBOR + 3%.