Յուլյա Տիմոշենկոն տեղափոխվել է հիվանդանոց
Ուկրաինայի նախկին վարչապետ, ընդդիմադիր «Բատկիվշինա» կուսակցության առաջնորդ Յուլյա Տիմոշենկոն, ով պատիժ է կրում Խարկովի գաղութում,  տեղափոխվել է հիվանդանոց: Տեղի լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Տիմոշենկոյին այսօր առավոտյան հիվանդանոց է տեղափոխել շտապ օգնության մեքենան` ՊԱՏ մեքենաների ուղղեկցությամբ:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Յուլյա Տիմոշենկոյի առողջական վիճակը կտրուկ վատացել էր, և նրա կողմնակիցները հայտարարում էին, որ գաղութում նախկին վարչապետին չի ցուցաբերվում անհրաժեշտ բուժօգնությունը:
Յուլյա Տիմոշենկոն 2011թ. հոկտեմբերին դատապարտվել է 7 տարվա զատազրկման` պաշտոնեական դիրքի չարաշահման համար: Նախկին վարչապետի դեմ հարուցվել են նաև մի շարք այլ քրեական գործեր: Ինքը` Տիմոշենկոն, հերքում է իր դեմ ներկայացված բոլոր մեղադրանքները:

Тимошенко перевели в больницу
Экс-премьера Украины Юлию Тимошенко, которая отбывает наказание в женской колонии Харькова, в среду утром доставили в больницу для прохождения курса реабилитации, сообщает РИА «Новости».
Тимошенко, у которой диагностировали хроническую грыжу межпозвоночного диска, будет проходить лечение в Центральной железнодорожной больнице Харькова, однако лечением будет заниматься врач, прибывший из Германии.
Напомним, что Юлия Тимошенко в октябре 2011 года была приговорена к семи годам лишения свободы (по обвинению в превышении полномочий при заключении газовых соглашений с Россией).  Сама Тимошенко отвергает все обвинения в свой адрес, заявляя, что власти преследуют ее по политическим мотивам.