Սաուդյան Արաբիայի արքայադուստրը փորձել է փախնել հյուրանոցից՝ պարտք մնալով 6 մլն եվրո
Սաուդյան Արաբիայի թագաժառանգ, արքայազն Նաիֆ իբն Աբդել Ազիզի նախկին կին Մախա Ալ-Սուդաինին, իր սպասարկող անձնակազմի հետ,  փորձել է փախնել փարիզյամ Shangri-La հյուրանոցից՝ պարտք մնալով 6 մլն եվրո։
Ըստ ֆրանսիական ԶԼՄ–ների՝  հյուրանոցի անձնակազմը ստիպված է եղել ոստիկանություն կանչել։ Սակայն կինը կապնվել է Սաուդյան Արաբիայի դեսպանի հետ, ով ոստիկաններին հայտնել է, թե Մախա Ալ–Սուդանին ունի դիվանագիտական անձեռնմխելիություն։
Դրանից անմիջապես հետո, հյուրանոցի սեփականատերերը հայտարարել են, թե արքայադստերից ոչ մի ոչ մի պահանջ չունեն։
Մախա Ալ–Սսուդանին հյուրանոցում բնակվում էր 2011 դեկտեմբերից՝ զբաղեցնելով մի ամբողջ հարկ։ Նրա հետ միասին հյուրանոցում ապրում էր  արքայադստեր 60-հոգանոց սպասարկող անձնակազմը։
Նշենք, որ Մախա Ալ–Սսուդանին առաջին անգամ չէ, որ հայտնվում է աղմկոտ պատմության մեջ։ 2009թ. Key Largo խանութների ցանցը հայտարարել էր, որ արքայադուստրն իրեն պարտք է մնացել 89 հազար եվրո։

Саудовская принцесса пыталась сбежать из отеля, задолжав 6 млн. евро
Бывшая супруга наследного принца Саудовской Аравии Наифа ибн Абдель Азиза Маха Аль-Судаини попыталась сбежать из парижского отеля «Shangri-La» вместе со своей прислугой, задолжав 6 млн. евро (7,4 млн. долларов), сообщает «РБК» со ссылкой на французские СМИ.
Швейцарам гостиницы пришлось вызывать жандармов, чтобы задержать злостную неплательщицу. Однако женщина связалась с послом Саудовской Аравии, который сообщил парижским полицейским, что Маха Аль-Судаини обладает дипломатической неприкосновенностью.
Сразу после этого владельцы гостиницы сообщили, что никаких претензий к принцессе не имеют. Остается непонятным, каким образом сторонам удалось урегулировать конфликтную ситуацию.
Маха Аль-Судаини поселилась в отеле в декабре 2011г., сняв целый этаж. Вместе с принцессой в гостинице проживали и 60 ее слуг. Женщина попыталась покинуть отель в ночь с четверга на пятницу, однако об инциденте стало известно только накануне.
Отметим, что Маха Аль-Судаини не в первый раз попадает в скандальные газетные сводки. В 2009г. сеть модных магазинов «Key Largo» заявила о том, что принцесса задолжала ей 89 тыс. евро за сделанные в кредит покупки.