ՄԱԳԱՏԷ–ի ու Իրանի միջև բանակցությունները կրկին անարդյունք են ավարտվել
Երեկ Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննայում կայացել է ՄԱԳԱՏԷ–ի ու Իրանի պատվիրակության հերթական հանդիպումը։ Կողմերը քննարկել են Իրանի միջուկային ծրագրի հարցը, սակայն ոչ մի արդյունքի չեն հասել։ Այս մասին տեղեկացնում է «Ռոյթերս»–ը։
Իրանի միջուկային ծրագրի հարցով ՄԱԳԱՏԷ–ի գլխավոր փորձագետ Գերման Նակերցը հանդիպման ավատին հայտարարել է, որ առաջընթաց չի արձանագրվել, սակայն բանակցությունները կշարունակվեն.
–Ցավոք, մենք չկարողացանք առաջընթաց արձանագրել բանակցություններում։ Դա հիասթափեցնում է։
Իրանի պատվիրակության ղեկավար Ալի Ասգար Սոլթանիեն իր հերթին նշել է, թե սա բավական բարդ խնդիր է, և լուծման համար ժամանակ է պահանջվում։

Переговоры МАГАТЭ с Ираном в Вене завершились безрезультатно
Международное агентство по атомной энергии (МАГАТЭ) считает, что результаты встречи с представителями Ирана, прошедшей в пятницу в Вене, «разочаровывают». Об этом сообщает агентство «Рейтер».
Главный эксперт МАГАТЭ по иранской ядерной программе Герман Накертц заявил по окончании встречи, что на переговорах с Ираном не было достигнуто какого-либо прогресса, однако стороны договорились продолжить переговоры.
В свою очередь, глава иранской делегации, постоянный представитель Ирана при МАГАТЭ Али Асгар Солтание отметил, что речь идет об очень сложной проблеме, поэтому сторонам требуется время, чтобы сгладить расхождения.