Քլինթոնն ու Անանը քննարկել են Սիրիայում իշխանությունն ընդդիմությանը փոխանցելու մարտավարությունը
ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը և ՄԱԿ–ի ու ԱՊԼ–ի հատուկ ներկայացուցիչ Քոֆի Անանը երեկ քննարկել են Սիրիայում քաղաքական իշխանությունը ընդդիմությանը փոխանցելու մարտավարությունը։ Այս մասին հայտնել է Պետքարտուղարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Վիկտորյա Նուլանդը։
–Հանդիպման ընթացքում մեծամասամբ քննարկվել են  իշխանությունը փոխանցելու հարցը և այդ նպատակով միջազգային հանրության ուժերը միավորելու խնդիրը,– հայտարարել է Նուլանդը։
Վիկտորյա Նուլանդն իրեն թույլ է տվել ընդգծել, որ սխալ են այն եզրակացությունները, թե Ռուսաստանն ու Չինաստանը աջակցում են Ասադին։ Միաժամանակ նշել է, թե Իրանը բացահայտորեն հայտարարում է Ասադին աջակցելու մասին։

Клинтон и Аннан обсудили стратегию передачи власти в Сирии оппозиции
Госсекретарь США Хиллари Клинтон и спецпосланник ООН и ЛАГ Кофи Аннан обсудили в пятницу стратегию передачи власти в Сирии от действующего правительства оппозиции, сообщила официальный представитель госдепартамента Виктория Нуланд.
«Большую часть времени на встрече Клинтон и Аннана обсуждалась выработка стратегии по передачи политической власти в Сирии и объединение международных усилий для выполнения  плана спецпредставителя», - заявила Нуланд.
Она также призвала СМИ не делать выводов о том, что Россия и Китай поддерживают действия режима Асада и насилие против граждан. В то же время, по ее словам, Иран «прямо заявляет о поддержке Асада» и его поступков.