Վաղը` հուլիսի 11-ին, պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանում Ռուսաստանի Դաշնային խորհրդի խոսնակ Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորած պատվիրակությունը։
Այցի ընթացքում ՌԴ Դաշնային խորհրդի խոսնակը հանդիպելու է ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, պաշտոնատար այլ անձանց հետ:
Հայաստան է ժամանում Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորած պատվիրակությունը

11 июля с официальным визитом в Армению прибудет возглавляемая спикером Совета Федерации России Валентиной Матвиенко делегация.
В ходе визита Матвиенко встретится с председателем Национального собрания РА Овиком Абрамяном и другими высокопоставленными лицами.
В Армению прибудет делегация во главе с Валентиной Матвиенко