«Ի՞նչ գիտեք` շահույթ չեն ստանում». Գագիկ Բեգլարյանը «Քինգ դե լյուքս»–ի մասին
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանն այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողներին ասել է, որ Աբովյան-Երևան և Չարենցավան-Երևան երթուղիները սպասարկող «Քինգ դե լյուքս» ընկերությանը պատկանող ավտոբուսները դուրս են եկել երթուղի:
Լրագրողները նրանից հետաքրքրվել են՝ անօրինական չէ՞ բարեգործական հիմնադրամի կողմից այլ ընկերությանը պատկանող երթուղով ավտոբուսների անվճար շահագործումը։
Ո՞վ է համոզվել, որ անօրինականություն է, կարո՞ղ եմ հասկանալ, որպես լրագրո՞ղ եք ասում, համոզվե՞լ եք: Հիմա ուսումնասիրում ենք հարցը՝ անօրինականությունն ինչո՞ւմ է, կա՞ անօրինականություն, թե՞ չկա: Ամենակարևորն այն է, որ երթուղիներն այս պահին աշխատում են: Ի՞նչ գիտեք` շահույթ չեն ստանում, թողեք մենք պարզաբանենք: Ինձ համար հիմք չի, թե ով ինչ է ասում,–պատասխանել է նախարարը։

Гагик Бегларян о «Кинг де люкс»: «Откуда знаете, что не получают прибыль?»
Министр транспорта и связи РА Гагик Бегларян заявил журналистам, что автобусы компании «Кинг де люкс», курсирующие по маршрутам Абовян-Ереван и Чаренцаван-Ереван вышли в рейсы.
Журналисты поинтересовались у него, не является ли незаконным то, что благотворительный фонд осуществляет бесплатные пассажироперевозки по принадлежащему другой компании маршруту.
«Кто убедился, что это противоречит закону? Правильно я понимаю, что вы убедились в этом, как журналисты? Сейчас мы изучаем, в чем заключается противоречие закону и есть ли оно вообще. Самое главное, что данный момент транспорт работает. Откуда знаете, что они не получают прибыль? Позвольте нам самим это выяснить. Для меня чьи-то слова не являются основанием», - ответил министр.