Շախմատի օլիմպիադա. Հայաստանը հաղթեց Գերմանիային ու կրկին առաջատարների շարքում է
Ստամբուլում ընթացող 40-րդ համաշխարհային օլիմպիադայի 9-րդ մրցափուլում Հայաստանի տղամարդկանց ընտրանին մրցում էր Գերմանիայի հետ։ Մեր շախմատիստները 2,5։1,5 հաշվով առավելության հասան մրցակցի նկատմամբ ու միավորներով կրկին հավասարվեցին առաջատարներին. Ռուսաստանը, Հայաստանը, ԱՄՆ–ն ու Չինաստանն ունեն 15–ական միավոր, սակայն լրացուցիչ ցուցանիշներով առաջին տեղում է Չինաստանը, երկրորդում՝ Ռուսաստանը, երրորդում՝ Հայաստանը և չորրորդում՝ ԱՄՆ–ը։
Հաջող խաղացին նաև մեր կին շախմատիստները, ովքեր 3։1 հաշվով հաղթեցին Իրանի ընտրանուն։ Մրցաշարային աղյուսակում նրանք այժմ 6-րդն են։

Шахматная Олимпиада. Армения одолела Германию и вновь вышла в лидеры
Вчера в рамках 9-го тура Всемирной шахматной Олимпиады мужская сборная Армении встречалась со сборной Германии. Нашим шахматистам удалось одержать минимальную победу со счетом 2,5:1,5, которая помогла вновь сравняться по очкам с лидерами турнирной таблицы. На данный момент после 9-и туров по 15 очков набрали Китай, Россия, Армения и  США.
Победой свою встречу с представительницами Ирана закончила и женская сборная Армении – 3:1. За два тура до окончания Олимпиады наши шахматистки с 14-ю набранными очками идут на 6-й позиции. Отставание от лидера – сборной Китая – составляет 2 очка.