Ահարոն Ադիբեկյան. «...բոլորովին այլ բան է, երբ երկու գերխաղացող են դուրս գալիս քաղաքական դաշտ»
Այսօրվա ասուլիսին «Սոցիոմետր» սոցիոլոգիական կենտրոնի ղեկավար Ահարոն Ադիբեկյանը, անդրադառնալով առաջիկա նախագահական ընտրություններին, ասել է, թե արդեն իսկ կարելի է փաստել, որ ի տարբերություն նախորդ ընտրությունների՝ այսօր հասարակությունը շատ ավելի ակտիվ է:
«Դրա մասին վկայում է այն հանգամանքը, որ ներկայումս ընտրությունների վերաբերյալ իրենց վերջնական կարծիքն ունեն ընտրողների 50 տոկոսը: Նախկինում այս ցուցանիշը մոտ 30 տոկոս էր»:
Ըստ բանախոսի`  ընտրություններն անպայման  լարված կլինեն, եթե որպես գործող նախագահի գլխավոր մրցակից՝ հանդես գա ԲՀԿ-ն: «Մի բան է, երբ փիղը շրջապատված է փոքր շնիկներով, և բոլորովին այլ բան` երբ որ երկու գերխաղացող են դուրս գալիս քաղաքական դաշտ և պայքարում»,-ասել է սոցիոլոգը:

Агарон Адибекян: «…другое дело, когда на политическую арену выходят два крупных игрока»
Говоря во время сегодняшней пресс-конференции о предстоящих президентских выборах, руководитель социологического центра «Социометр» Агарон Адибекян отметил, что, в отличие от предыдущих выборов,  сегодня общество более активно.
«Об этом свидетельствует то обстоятельство, что сейчас относительно предстоящих выборов свое окончательное мнение сформировали 50% избирателей. В прошлом этот показатель был на уровне 30%», - подчеркнул Адибекян.
По его словам, выборы пройдут в напряженной атмосфере, если главным соперником действующего президента будет ППА.
«Одно дело, когда слон окружен маленькими собачками, и совсем другое, когда на политическую арену выходят два крупных игрока и борются друг с другом», - добавил социолог.