Արամ Կարապետյան. «Կատարվեց այն, ինչ պիտի կատարվեր»
«Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը մարտի 1-ի գործով Փաստահավաք խմբի գործունեության դադարեցման մասին ՀՀ նախագահի հունիսի 6-ի որոշումը շատ բնական է համարում։
-Ես միայն նրա համար զարմացա, որ նախագահը որոշում կայացրեց,  չնայած դա ուղղակիորեն հակասում է ԵԽԽՎ-ի պահանջներին,- «7 օր»-ի հետ զրույցում ասել է նա։
- Մի քանի ամսում փաստահավաք խումբը փաստեր էր հավաքել, որ  950 հոգանոց պրովոկատրների խումբ է գործել, որոնք ղեկավարել են 4 օլիգարխ և 5 պաշտոնյա։ Գուցե հասել էին նրան, թե ովքեր էին այդ պաշտոնյաները։ Սրանք ենթադրություններ են,-նշել է նա։ Արամ Կարապետյանը ասել է նաև, որ երեկ խոսել է Փաստահավաք խմբի երկու անդամների՝ Անդրանիկ Քոչարյանի և Սեդա Սաֆարյանի հետ և պարզել, որ բոլոր փաստաթղթերը գտնվում են չհրկիզվող պահարանում։
-Բոլոր փաստաթղթերը  փակված և պլոմբված են։ Վահե Ստեփանյանը դրել, պլոմբել ու գնացել էր։ Հուսով եմ, որ այդ փաստաթղթերը կտրամադրվեն Մարտի 1-ի հանձնաժողովին, ու հանձնաժողովը դրանք կներկայացնի բոլորին,-ասել է նա։

Арам Карапетян: «Произошло то, что должно было произойти»
Председатель партии « Новые времена» Арам Карапетян считает очень естественным решение президента Армении от 6 июня о прекращении деятельности Группы по сбору фактов.
«Я лишь удивился тому, что президент вынес решение, несмотря на то, что оно прямо противоречило требованиям ПАСЕ», в беседе с  «7or» сказал он.
«В течение нескольких месяцев Группа по сбору фактов собирала факты, что действовала группа, состоящая из 950 провокаторов, которым руководили  4 олигарха и 5 должных лиц. Может быть они дошли до того места - кто были эти должностные лица», сказал он.  Арам Карапетян сказал также, что вчера он говорил с двумя членами Группы по сбору фактов - Андраником Кочаряном и Седой Сафарян, и выяснил, что все документы находятся в несгораемом сейфе.
«Все документы закрыты и запломбированы. Ваге Стапанян поставил пломбу и ушел. Надеюсь, что эти документы будут предоставлены комиссии по изучению событий 1 марта и она представит их всем», сказал он.