Հարություն Առաքելյանը կարծում է` Լևոն Տեր–Պետրոսյանը և իր շրջապատը չէ, որ լիցենզիաներ են բաժանում
-Հայաստանի ռամկավար ազատական կուսակցությունը թշնամական հարաբերություններ չունի հայաստանյան որևիցե քաղաքական կազմակերպության հետ։ Հետևաբար, հետագա որևէ համագործակցություն, ինքս գոնե, չեմ բացառում,- «7օր»-ի հետ զրույցում խոսելով Լևոն Տեր-Պետրոսյանի՝ 12 կետից բաղկացած համագործակցության առաջարկի մասին, ասել է ՀՌԱԿ ատենապետ Հարություն Առաքելյանը։
-Բայց միաժամանակ գտնում եմ, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը և իր շրջապատը չէ, որ լիցենզիաներ են բաժանում, թե ով պետք է ընդդիմություն լինի, ով՝ ոչ։ Գալով առաջարկված այդ կետերին, կարծում եմ, որ եթե որևիցե մի կազմակերպություն չի ընդունում այդ կետերը, բայց նույնպես զբաղվում է ընդդիմադիր գործունեությամբ, դա ամեն կազմակերպության զբաղվելիք հարցն է։ Անկեղծ ասեմ, կան մարդիկ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի շուրջը, որոնց սկզբունքայնությունը ես հարգում եմ, և կան մարդիկ, որոնց մոտ ընդհանրապես սկզբունքայնության նշույլներ չեն երևում՝ իրենց թե՛ ներկա, թե՛ անցած ճանապարհով։ Այնպես որ, ՀԱԿ-ի գործունեությունը դեռ առջևում է: Մենք ուշադիր հետևում ենք, և եթե որևէ համընդհանուր կետի հետ կապված համադրում լինի, չեմ բացառում նաև համագործակցություն,-ընդգծել է ՀՌԱԿ ատենապետը։

Арутюн Аракелян считает, что не Левон Тер-Петросян и его окружение должны раздавать лицензии
«У Либерально-демократической партии Армении  (партии Рамкавар-Азатакан) нет враждебных отношений ни с одной из политических организаций Армении. Следовательно, какого-либо дальнейшего сотрудничества, хотя бы я не исключаю, -  сказал лидер ЛДПА Арутюн Аракелян в беседе с «7or», говоря о предложении Левона Тер-Петросяна о сотрудничестве, состоящего  из 12-и пунктов.
«Но одновременно я считаю, что не Левону Тер-Петросяну и его окружению раздавать лицензии насчет того, кто должен быть оппозицией, а кто - нет. Обращаясь к этим предложенным пунктам, скажу, что, если какая-то организация не принимает эти пункты, но занимается оппозиционной деятельностью, то это его вопрос. Честно говоря, вокруг Левона Тер-Петросяна есть люди, принципиальность которых я уважаю. Есть также те, у которых вообще не заметно ни крупинки принципиальности, как в настоящем, так и в прошедшем ими пути. Так что, деятельность АНК еще впереди. Мы внимательно следим, и если мы найдем общие точки соприкосновения, то я не исключаю и сотрудничества, - подчеркнул  лидер ЛДПА.