Ռուսաստանի Նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի շնորհավորական ուղերձը Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ծննդյան օրվա կապակցությամբ
«Հարգելի Սերժ Ազատի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեր 55-ամյակը:
Որպես պատասխանատու քաղաքական գործիչ Դուք շատ բան եք անում Հայաստանի սոցիալ տնտեսական զարգացման, միջազգային ասպարեզում նրա հեղինակության բարձրացման գործում: Ռուսաստանում բարձր են գնահատում Ձեր հետևողական քայլերը մեր երկրների միջև ռազմավարական գործընկերության ամրապնդման, բազմաբնույթ համագործակցության ընդլայնման ուղղությամբ:
Ջերմությամբ եմ հիշում Մոսկվայում և Սանկտ Պետերբուրգում Ձեզ հետ վերջերս կայացած հանդիպումները: Ինչպես միշտ, դրանք անցան կառուցողական և վստահության մթնոլորտում և կրկին փաստեցին, որ հայ-ռուսական հարաբերությունները մեծ ապագա ունեն: Վստահ եմ, որ այսպիսի բարենպաստ մթնոլորտն հետագայում ևս կնպաստի Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև քաղաքական երկխոսության և համագործակցության խորացմանը՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների, ի նպաստ տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության:
Հարգելի Սերժ Ազատի,
Սրտանց ցանկանում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ ի շահ հայ ժողովրդի: Երջանկություն և հաջողություն եմ մաղթում Ձեր հարազատներին և մտերիմներին»:

Поздравительное послание Президента России Дмитрия Медведева Президенту Сержу Саргсяну в связи с днем рождения
«Уважаемый Серж Азатович,
Сердечно поздравляю Вас с 55-летием.
«Ответственный политический деятель, Вы многое делаете для социально-экономического развития Армении, повышения её авторитета на международной арене. В России высоко ценят Ваши последовательные шаги по укреплению стратегического партнёрства наших стран, расширению многопланового сотрудничества.
Тепло вспоминаю недавние встречи с Вами в Москве и Санкт-Петербурге. Как и всегда, они прошли в конструктивной и доверительной атмосфере и вновь подтвердили, что у российско-армянских отношений большое будущее. Уверен, такая благожелательная атмосфера будет и впредь содействовать углублению политического диалога и сотрудничества между Россией и Арменией в интересах наших стран и народов, мира и стабильности в регионе.
От души желаю Вам, уважаемый Серж Азатович, доброго здоровья и новых свершений на благо армянского народа. Счастья и благополучия Вашим родным и близким».