Դավիթ Հարությունյանը չի՞ ստորագրել
«Ժառանգություն» խմբակցության անդամներ Ստեփան Սաֆարյանը և Զարուհի Փոստանջյանը ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Հարությունյանին մեղադրել էին, թե նա ստորագրել է «Ադրբեջանի ժողովրդավարական հաստատությունների գործառնությունները» բանաձևի տակ։ Այսօր՝ «Հայելի» ակումբում հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ, Դ. Հարությունյանը հերքել է մեղադրանքները՝ նշելով, որ ինքն այդ փաստաթղթի տակ չի ստորագրել.
-Կարծում եմ, անտեղյակությունն է պատճառը, որ Ստեփան Սաֆարյանը և Զարուհի Փոստանջյանն ապակողմնորոշել են ձեզ։ Այդ նախագծի տակ չկա մեր ստորագրությունը։
Ադրբեջանցի և թուրք պատվիրակներից ստորագրություն վերցնելն էլ Դ. Հարությունյանը սխալ է համարում, իսկ այդ սխալը կոծկելու փորձերը՝ անթույլատրելի։

Давид Арутюнян не подписался?
Члены фракции «Наследие» Степан Сафарян и Заруи Постанджян обвинили руководителя армянской делегации в ПАСЕ Давида Арутюняна, что он подписался под резолюцией о «Функционировании демократических институтов Азербайджана». Сегодня во время созванной в клубе «Зеркало» пресс-конференции Д. Арутюнян отверг обвинения, отметив, что он не подписывался под этим документом.
«Думаю, неинформированность стала причиной того, что Степан Сафарян и Заруи Постанджян дезориентировали вас», отметил он.
Д. Арутюнян считает, что брать подпись от азербайджанской и турецкой делегации неправильно, а попытки замять эту ошибку - непозволительными.