Մարքսիստը ոստիկանապետին. «Հոլիվուդն անգամ կերազեր նման արտիստ ունենալ»
Այսօր հրավիրված ասուլիսում խոսելով 2013թ. փետրվարի 18-ի նախագահական ընտրությունների մասին՝ Մարքսիստական կուսակցության նախագահ Դավիթ Հակոբյանը հայտարարել է, թե ապստամբության ծուխը բարձրացավ և այդպես էլ չժայթեց, իսկ անգլիական վիկինգներն այդպես էլ չկարողացան ռեվանշի հասնել արցախյան վիկինգների նկատմամբ։
–Ընտրական կատակերգությունն ավարտված է, վարագույրները՝ իջեցված: Ազատության հրապարակում ապրիլի 9-ին «Նոր Հայաստանի երդմնակալությունը» կոմեդիա էր, Րաֆֆի Հովհաննիսյանի երդմնակալությունն էլ՝ տրագիկոմեդիա:
Խոսելով ապրիլի 9–ի մոմավառության մասին, մարքսիստը դրա հերոսին համարում է ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանին.

Марксист о Владимире Гаспаряне: «Голливуд должен мечтать о таком артисте»
Говоря во время сегодняшней пресс-конференции о внутриполитической ситуации в Армении, лидер Марксистской партии Давид Акопян констатировал, что, «несмотря запах дыма политической революции, пламя так и не разгорелось, а американские викинги во главе с Раффи Ованнисяном не смогли взять реванш у арцахских викингов».
«Избирательная комедия завершилась, занавес опущен. «Инаугурация Новой Армении» на площади Свободы была комедией, а присяга Раффи Ованнисяна – трагикомедией», - отметил Акопян.
Касаясь церемонии зажжения свечей в Титернакаберде, Акопян назвал главным героем этого представления начальника полиции Владимира Гаспарян: