Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Հունաստանի արտգործնախարար Դորա Բակոյանիսին
ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը ողջունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Հունաստանի Հանրապետության արտգործնախարար տիկին Դորա Բակոյանին և շնորհակալություն հայտնել նրան՝ ԵԱՀԿ արտգործնախարարների հանդիպումը կազմակերպելու համար, որտեղ Հայաստանը ներկայացրել է իր տեսակետները։ Է. Նալբանդյանը հույս է հայտնել, որ հանդիպման ժամանակ տեղի ունեցած քննարկումները կշարունակվեն նաև առաջիկա ամիսներին։ Նա նշել է, թե տիկին Բակոյանի նախաձեռնությունը կարևոր էր նրանով, որ խորհրդակցություններին հաղորդեր ավելի լուրջ բնույթ և ավելի խոր քննարկումների հնարավորություն տար։ Էդվարդ Նալբանդյանը  Դորա Բակոյանին շնորհակալություն է հայտնել նաև ԵԱՀԿ գրասենյակում իր գործունեության համար։
Դորա Բակոյանը, ողջունելով ներկա գտնվողներին, նշել է, որ ուրախ է գտնվել Հայաստանում, որտեղ հույնը իրեն տանն է զգում։ Նա բարձր է գնահատել երկու երկրների հարաբերությունները և այդ հարաբերությունների բարելավմանն ու խորացմանն ուղղված Հայաստանի ջանքերը։
Հանդիպման ընթացքում նախարարները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունները, ԵԱՀԿ գրասենյակի հետ  իրականացվող համատեղ ծրագրերը, ինչպես նաև՝ մշակվող նոր ծրագրերը։ Մասնավորապես, ՀՀ ԱԳՆ ԵԱՀԿ գրասենյակի և ԵՄ պատվիրակության հետ համատեղ ծրագրվում է մոտակա ամիսներին Հայաստանում հիմնել դիվանագիտական ակադեմիա։ Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային հարցեր, Ղարաբաղի հիմնախնդիրը, հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի մանրամասները, մի շարք այլ հարցեր։
Համատեղ մամուլի ասուլիսից հետո երկու երկրների նախարարները միասին ներկա են գտնվել Հայաստանում ԵԱՀԿ գրասենյակի նոր շենքի  բացմանը։

Эдвард Налбандян встретился с Министром иностранных дел Греции Дорой Бакоянис
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян приветствовал действующего председателя ОБСЕ, Министра иностранных дел Греции Дору Бакоянис и выразил ей благодарность  за организацию встречи министров иностранных дел ОБСЕ, где Армения представила свои позиции. Э. Налбандян выразил надежду, что обсуждения, состоявшиеся во время встречи, продолжатся также в ближайшие месяцы. Он отметил, что инициатива госпожи Бакоянис была важна тем, что придала совещаниям более серьезный характер и дала возможность для более глубоких обсуждений. Эдвард Налбандян также поблагодарил за ее деятельность в Офисе ОБСЕ.
Поприветствовав присутствующих, Дора Бакоянис отметила, что рада находиться в Армении, где грек чувствует себя как дома. Она высоко оценила отношения двух стран и усилия Армении, направленные на улучшение и углубление этих отношений.
В ходе встречи министры обсудили двусторонние отношения, программы, проводимые совместно с Офисом ОБСЕ, также как и разрабатываемые новые программы. В частности, МИД РА совместно с Офисом ОБСЕ и делегацией ЕС планируют в ближайшие месяцы основать в Армении дипломатическую академию. Обсуждались также региональные и международные вопросы, карабахский вопрос, детали процесса урегулирования турецко-армянских отношений, ряд других вопросов.
После совместной пресс-конференции министры двух стран приняли участие в открытии нового здания Офиса ОБСЕ в Армении.