ԱԳ նախարար Նալբանդյանն ընդունել է Եվրախորհրդարանի պատգամավորներին
Ապրիլի 30-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Եվրախորհրդարանի «Եվրոպայի պահպանողականների և ռեֆորմիստների» խմբակցության անդամներին:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Նալբանդյանը գոհունակություն  հայտնեց Հայաստանի և տարածաշրջանի իրավիճակին ծանոթանալու նպատակով խորհրդարանականների այցելության համար:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց Հայաստան-ԵՄ համագործակցությանը, Ասոցացման համաձայնագրի, Խորը և համապարփակ ազատ առևտրի գոտու ստեղծման մասին համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների ընթացքին:
Խորհրդարանականների խնդրանքով, նախարար Նալբանդյանը հանգամանալից ներկայացրեց ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաև Հայաստանի հարաբերությունները տարածաշրջանի երկրների հետ: Զրուցակիցներն անդրադարձան նաև միջազգային և տարածաշրջանային մի շարք հարցերի:

Глава МИД Армении принял европарламентариев
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 30 апреля принял депутатов Европарламента от фракции Европейских консерваторов и реформистов, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Приветствуя гостей, Налбандян выразил удовлетворение в связи с визитом европейских парламентариев для ознакомления с ситуацией в Армении и регионе.
В ходе встречи был затронут вопрос сотрудничества между Арменией и ЕС, а также ход переговоров вокруг соглашения об Ассоциации, соглашения о Создании глубокой и всеобъемлющей торговой зоны.
По просьбе парламентариев Эдвард Налбандян подробно представил процесс мирного урегулирования Карабахского конфликта, а также отношения Армении со странами региона.