Բակո Սահակյանն ընդունել է Էդվարդ Նալբանդյանին
Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 2-ին ընդունել է Արցախում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի Հանրապետության արտգործնախարարը Կարեն Միրզոյանը, քննարկվել են երկու հայկական հանրապետությունների արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին եւ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցեր:
Երկուստեք կարեւորվել է Հայաստանի եւ Արցախի արտաքին գերատեսչությունների եւ արտերկրում դիվանագիտական ներկայացուցչությունների միջեւ ավելի ակտիվ եւ համակարգված աշխատանքը, որը դրականորեն կազդի արտաքին քաղաքականության արդյունավետ իրականացման վրա:

Президент Арцаха принял главу МИД Армении Эдварда Налбандяна
2 мая президент Республики Арцах Бако Саакян принял министра иностранных дел Республики Армения Эдварда Налбандяна.
На встрече, в которой принимал участие министр иностранных дел Республики Арцах Карен Мирзоян, были обсуждены вопросы, касающиеся внешней политики двух армянских республик, региональных процессов и урегулирования азербайджанско-карабахского конфликта.
Обе стороны отметили важность более активной и скоординированной работы между внешнеполитическими ведомствами Армении и Арцаха и их дипломатическими представительствами за рубежом, что положительно повлияет на эффективное осуществление внешней политики.