Ավագանիում «Բարև Երևան» խմբակցության ղեկավարը Արմեն Մարտիրոսյանը չի լինի
Այսօր հրավիրված ասուլիսում Երևանի ավագանու ընտություններում «Բարև Երևան» դաշինքի համամասնական ցուցակը գլխավորող Արմեն Մարտիրոսյանը հայտնել է, որ համանուն խմբակցության ղեկավարը թերևս ինքը չի լինի։
Ավագանիում իմ լինելը չի նշանակում, որ ե՛ս եմ ղեկավարելու խմբակցությունը։ Ամենայն հավանականությամբ ուրիշ մարդ կղեկավարի,–ասել է Ա. Մարտիրոսյանը՝ չնշելով, թե ով պետք է ղեկավարի «Բարև Երևան» խմբակցությունը:
Ա. Մարտիրոսյանը չի բացառել նաև ավագանիում որոշակի հարցերի շուրջը «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության հետ համագործակցության հնարավորությունը։

Армен Мартиросян не возглавит фракцию блока «Здравствуй, Ереван» в Совете старейшин
Первый номер пропорционального список блока «Здравствуй, Ереван» на столичных муниципальных выборах Армен Мартиросян не возглавит фракцию блока в Совете старейшин Еревана.
«Мое членство в Совете, еще не означает, что фракцию возглавлю я. Скорее всего, ее возглавит кто-то другой», - заявил Мартиросян во время брифинга в НС, не отметив при этом, кто же все-таки займет его место.
Он также добавил, что фракция блока будет сотрудничать с партией «Процветающая Армения» в случае совпадения позиций по конкретным вопросам.