Բակո Սահակյանը հանձնարարել է կարճ ժամկետներում ամփոփել կարկուտից հասցված վնասի չափը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 5-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված Ասկերանի և Մարտակերտի շրջաններում կարկտահարության հետևանքների վերացմանը:
Համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել Ասկերանի և Մարտակերտի շրջվարչակազմերի ղեկավարները, շահագրգիռ մարմինների ներկայացուցիչներ:
Նախագահ Սահակյանը դրական է գնահատել կարկտահարության հետևանքների վերացման նպատակով տեղերում տարվող աշխատանքների ընթացքը` հավելելով, որ անհրաժեշտ է պահպանել առկա տեմպերը:
Երկրի ղեկավարը հանձնարարել է հնարավորինս կարճ ժամկետներում ամփոփել հասցված վնասի չափը և անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկել բնական աղետից տուժած քաղաքացիներին օգնություն տրամադրելու ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян распорядился ликвидировать последствия сильного града
Сегодня президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное устранению последствий града, выпавшего в Аскеранском и Мартакертском районах, сообщает пресс-служба главы государства.
С соответствующими докладами выступили руководители Аскеранской и Мартакертской райадминистраций, представители заинтересованных ведомств. Саакян выразил удовлетворение ходом работ, проводимых на местах по устранению последствий града, добавив, что необходимо сохранить нынешние темпы.
Он распорядился в короткие сроки обобщить объем нанесенного ущерба и предпринять необходимые меры по предоставлению помощи пострадавшим от природной катастрофы гражданам.
В совещании приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян и другие должностные лица.