Պարգևատրման արարողություն ԼՂՀ Նախագահի մոտ
ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի մոտ հուլիսի 23-ին տեղի է ունեցել հանրապետության տնտեսության, առողջապահության, կրթության, մշակույթի, սպորտի և տեղեկատվական ոլորտների զարգացման գործում մեծ ներդրում ունեցած մի խումբ անձանց պարգևատրման արարողություն:
Նախագահը բարձր է գնահատել նրանց աշխատանքը՝ նշելով նաև նրանց կարևոր դերակատարությունը երիտասարդ մասնագետների պատրաստման գործում:
Ներկաների խնդրանքով երկրի ղեկավարն անդրադարձել է հանրապետության ներքին և արտաքին քաղաքական կյանքին վերաբերող մի շարք հարցերի:
Արարողությանը ներկա են գտնվել ԼՂՀ առողջապահության նախարար Արմեն Խաչատրյանը, մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, կառավարությանն առընթեր սպորտի պետական կոմիտեի նախագահ Ռազմիկ Հովսեփյանը:

Церемония награждения у Президента НКР
23 июля у президента НКР Бако Саакяна состоялась церемония награждения группы лиц, внесших большой вклад в развитие сфер экономики, здравоохранения, образования, культуры, спорта и информации республики.
Президент высоко оценил их деятельность, отметив также их важную роль в деле подготовки молодых специалистов.
По просьбе присутствующих глава государства затронул ряд вопросов, касающихся внутренне- и внешнеполитической жизни республики.
На церемонии присутствовали министр здравоохранения Армен Хачатрян, министр культуры и по вопросам молодежи Нарине Агабалян, председатель государственного комитета спорта при Правительстве НКР Размик Овсепян.