Վրաստանի ԱԱԽ քարտուղարի պաշտոնը կստանձնի կին գեներալ
Վրաստանի խորհրդարանի՝ կանոկարգի ու ընթացակարգերի հարցերով հանձնաժողովի նախագահ, Վրաստանի միակ կին գեներալ Իրինա Իմերլիշվիլին նախօրեին հաստատել է, որ առաջարկ է ստացել՝ զբաղեցնելու Վրաստանի ԱԱԽ քարտուղարի պաշտոնը։
«Նման առաջարկ ստացվել է, և ես տվել եմ իմ համաձայնությունը: Այն բանից հետո, երբ նորընտիր նախագահը ձեռնամուխ կլինի իր լիազորություններին (իսկ դա տեղի կունենա նոյեմբերի 17-ին (երդմնակալության օրը)), կնշանակվի ԱԱԽ նոր քարտուղար, և դա կլինեմ ես»,–ասել է Իմերլիշվիլին։
Նրա խոսքերով՝ դա կլինի որակական առումով այլ ԱԱԽ, որակապես այլ կլինի նաև նոր նախագահը, քանի որ ուժի մեջ է մտնում նոր Սահմանադրությունը»:

Секретарем Совбеза Грузии станет женщина-генерал
Председатель парламентского Комитета по процедурным вопросам и регламенту, единственная женщина-генерал в Грузии Ирина Имерлишвили накануне подтвердила, что получила предложение занять пост секретаря Совета национальной безопасности страны.
«Такое предложение поступило, и дано согласие. После того, как президент вступит в свои полномочия, будет назначен новый секретарь Совета безопасности, это буду я», - сказала Имерлишвили.
По ее словам, «это будет качественно другой Совет безопасности, также качественно другим будет новый президент, поскольку вступает в силу новая Конституция».
Отметим, что Имерлишвили является секретарем Политсовета партии премьер-министра Грузии Бидзины Иванишвили.