Այսօր կառավարության շենքի մոտ բազմամարդ ցույց է նախատեսված
Այսօր՝ ժամը 12։00–ին, ՀՀ կառավարության շենքի մոտ բողոքի գործողություն է տեղի ունենալու՝ ընդդեմ կուտակային կենսաթոշակային համակարգի պարտադիր բաղադրիչի։
Բողոքի գործողության մասնակիցները կոչ են անում բոլորին՝ գործարարներին, աշխատող քաղաքացիներին, ուսանողությանը, ինչպես նաև ինքնազբաղ և առհասարակ իրենց ապագայով մտահոգ բոլոր քաղաքացիներին, միանալ իրենց այս ակցիային:
Նրանք նաև հորդորում են բողոքի գործողությանը գնալ փուչիկներով՝ որպես կառավարության խոստումների խորհրդանիշ: Իսկ բողոքի գործողության ավարտին էլ դրանք կպայթեցվեն։
Նշենք, որ ՀՀ կառավարության մշակած օրինագիծն ուժի մեջ պետք է մտնի 2014թ. հունվարի 1-ից։ Այս հարցով նոյեմբերի 15-ին ԱԺ 4 խմբակցությունների հրավիրած արտահերթ նիստը տապալվեց ՀՀԿ–ի և ՕԵԿ–ի բոյկոտի պատճառով։

Сегодня перед зданием Правительства РА пройдет акция протеста
Сегодня в 12:00 перед зданием Правительства РА пройдет акция протеста в связи с решением властей о переходе на обязательную накопительную пенсионную систему.
Участники акции призывают всех граждан – предпринимателей, трудящихся, студентов и просто заинтересованных людей – присоединиться к их инициативе.
Они намерены придти на акцию с воздушными шарами, которые символизируют данные правительством обещания. В конце мероприятия шары будут взорваны.
Напомним, что представленный правительством законопроект должен вступить в силу с 1 января 2014 года. Инициированное по данному вопросу 4 парламентскими фракциями внеочередное заседание НС было сорвано из-за его бойкота со стороны РПА и «Оринац еркир».