Ուկրաինայի առաջին փոխվարչապետը պատրաստ է ընդդիմության հետ քննարկել արտահերթ նախագահական և խորհրդարանական ընտրությունների հավանականությունը
«Цензор.НЕТ»–ի փոխանցմամբ՝ Ուկրաինայի առաջին փոխվարչապետ Սերգեյ Արբուզովը ուկրաինական «5-րդ ալիք» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցի ժամանակ հայտարարել է, որ պատրաստ է ընդդիմության հետ քննարկել արտահերթ նախագահական և խորհրդարանական ընտրությունների հավանականությունը:
Արբուզովի խոսքերով՝ կառավարությունն ու ընդդիմությունը պետք է նստեն բանակցությունների սեղանի շուրջ և ընդհանուր լեզու գտնեն, քանի որ կառավարությունը հետաքրքրված է իրավիճակի կայունացմամբ։
«Իսկ երբ կհնչեն նման պաշտոնական առաջարկներ, դրանք պետք է քննարկել»,- ասել է փոխվարչապետը:
Ավելի վաղ Ուկրաինայի խորհրդարանի խոսնակ Վլադիմիր Ռիբակը հայտարարել էր, որ չի բացառում՝ Վիկտոր Յանուկովիչն ընդդիմության առաջնորդների հետ հանդիպում ունենա:

Вице-премьер Украины: «Власти готовы обсудить с оппозицией досрочные выборы»
Власти Украины готовы обсудить вопрос о досрочных выборах президента. Об этом журналистам заявил первый вице-премьер страны Сергей Арбузов.
По его словам, во время переговоров сторонники евроинтеграции могут потребовать переизбрания главы государства, и действующая власть не боится рассмотреть и этот вопрос тоже.
Также правительство может включить оппозиционеров в состав делегации, которая отправится в Брюссель для переговоров с Евросоюзом. Однако это произойдет лишь при условии, что демонстранты прекратят осаждать госучреждения.
Отметим, что сегодня перед митингующими будет оглашено судебное решение о запрете блокирования зданий Кабинета министров и Киевской мэрии.