Լիբանանի հետ սահմանին Իսրայելի բանակը բերվել է մարտական բարձր պատրաստականության
Լիբանանի սահմանի երկայնքով Իսրայելի բանակի ստորաբաժանումները բերվել են մարտական բարձր պատրաստականության։ «ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ»–ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է իսրայելական բանակի պաշտոնական ներկայացուցիչ Պիտեր Լերները:
Ավելի վաղ «Ալ Մանար» հեռուստաալիքը հայտնել էր, որ Էն-Նակուրայի շրջանում միջպետական սահմանը խախտած իսրայելական հերթապահ մասի ուղղությամբ կրակ էր բացվել Լիբանանի բանակի կողմից:
Ըստ Լերների` իսրայելցի զինվորները չէին հատել սահմանամերձ գիծը։
Հաղորդվում է, որ միջադեպի հետևանքով զոհվել է իսրայելական բանակի զինծառայող։
«Սահմանին տեղի ունեցած միջադեպը Իսրայելի ինքնիշխանության կոպիտ խախտում է, և մենք իրավունք ունենք ինքնապաշտպանության»,–ասել է Լերները։

Израильская армия приведена в повышенную боеготовность
Израильские подразделения вдоль границы с Ливаном приведены в состояние повышенной боеготовности. Об этом, как передает ИТАР-ТАСС, заявил официальный представитель армии Израиля Питер Лернер.
Ранее телеканал «Аль-Манар» сообщил, что ливанская армия открыла огонь по израильскому патрулю, нарушившему границу в районе Эн-Накуры. Лернер опроверг информацию о том, что патруль пересек пограничную линию, и указал, что ливанский солдат обстрелял «передвигавшийся вдоль границы» автомобиль израильской армии, в результате чего погиб водитель.
Лернер назвал инцидент на границе «возмутительным нарушением израильского суверенитета», о котором уже оповещены Временные силы ООН в Ливане. Израиль «сохраняет за собой право на самозащиту», подчеркнул он.