Վրաստանում արգելվել է ռուսերեն թարգմանությամբ ֆիլմերի հեռարձակումը
Ինչպես հաղորդում է «Новости-Грузия» գործակալությունը, Վրաստանի խորհրդարանը հուլիսի 31-ի արտահերթ նիստում փոփոխություններ է մտցրել «Հեռարձակման մասին» օրենքում՝ արգելելով սերիալների և ֆիլմերի հեռարձակումն օտար լեզուներով։
Արտասահմանյան սերիալներն այժմ կարելի է հեռարձակել միայն վրացերեն  թարգմանությամբ, իսկ լիամետրաժ ֆիլմերը՝ բնօրինակի լեզվով, բայց վրացական լուսագրերով։ Այդպիսով, լիովին արգելվում է ռուսերեն թարգմանությամբ արտասահմանյան ֆիլմերի հեռարձակումը։
Լուսագրերով արտասահմանյան ֆիլմերի ցուցադրությունը կվերահսկվի ոչ միայն յուրաքանչյուր հեռուստաընկերությունում, այլև Ազգային հեռարձակումն ապահովող հանձնաժողովի կողմից։

В Грузии запрещен показ фильмов на русском языке
Как сообщает агентство «Новости-Грузия», 31 июля на внеочередном заседании парламента Грузии были внесены поправки в закон «О вещании», запретив показ сериалов и фильмов на иностранных языках.
Сейчас зарубежные сериалы можно транслировать только в грузинском переводе, а полнометражные фильмы - на языке оригинала, но с грузинскими субтитрами. Таким образом, полностью запрещается трансляция зарубежных фильмов в русском переводе.
Демонстрацию иностранных фильмов с субтитрами будет контролироваться не только на каждой телекомпании, но и со стороны комиссии, обеспечивающей Национальную трансляцию.