Վարդան Օսկանյան. Ես ինձ՝ որպես պատգամավոր և ՀՀ քաղաքացի, խաբված եմ զգում
–Ես ինձ՝ որպես պատգամավոր և ՀՀ քաղաքացի, խաբված եմ զգում,–ԱԺ այսօրվա արտահերթ նստաշրջանի ժամանակ հայտարարել է ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վարդան Օսկանյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ և ՌԴ կառավարությունների միջև «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ–ի առքուվաճառքի և հետագա գործունեության պայմանների մասին համաձայնագրին։
–Պետական գործչի համար միշտ մի կարևոր սկզբունք է եղել՝ հնարավոր է՝ իրականությունը չասել, բայց երբեք պետք չէ ստել: Կառավարությունը պետք է անկեղծ լինի ԱԺ-ի և հատկապես ժողովրդի հետ: Ես այսօր ինքս խաբված եմ զգում, որոհետև Դուք այս ամբիոնից բազմիցս հերքել եք՝ ասելով, թե Հայաստանի համար գազի գինը չի բարձրացել,–ասել է Օսկանյանը:
Նա ընդգծել է, որ ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանն այսօր եկել է և ուզում է, որ ԱԺ-ն վավերացնի այս գործարքը.

Вардан Осканян: «Как депутат и гражданин РА я чувствую себя обманутым»
«Как депутат и гражданин РА я чувствую себя обманутым», - заявил в ходе внеочередного заседания парламента депутат от фракции ППА, экс-глава МИД Армении Вардан Осканян, комментируя продажу правительством Армении 20% своих акций в доле «Армросгазпрома» российскому «Газпрому».
«В государственном деле есть один важный принцип – можно не раскрывать действительности, но никогда нельзя врать. Правительство должно быть искренним с НС и, в особенности, с народом. Я сегодня чувствую себя обманутым, поскольку вы с трибуны НС неоднократно опровергали информацию о том, что для Армении цена на газ повышалась», - заявил Осканян.
Он также добавил, что после столького министр энергетики и природных ресурсов РА Армен Мовсисян пришел в НС и просит ратифицировать данную сделку.