Հունվարի 1-ից տրանսպորտի ուղեվարձը չի թանկանա
«Հունվարի 1-ից Երևանում տրանսպորտի ուղեվարձը չի թանկանա»,–այսօր Երևանի քաղաքապետարանում ուղևորափոխադրումների վարձի ձևավորման նպատակով ստեղծված հանձնաժողովի նիստում հայտարարեց հանձնաժողովի նախագահ Վահե Նիկոյանը:
Ըստ Նիկոյանի՝ դեռևս պատրաստ չեն քաղաքապետարանի պատվերով իրականացվող ուսումնասիրության արդյունքները, մասնավորապես, ճշտված չէ, թե որքան է կազմում մեկ ուղևորի ծախսը: Իսկ ուղևորահոսքի վերջնական թիվը պարզ կլինի հունվարի վերջին:
«Ուսումնասիրության արդյունքների հիման վրա կպատրաստեն առաջարկությունների փաթեթի առաջին մասը»,- ասել է հանձնաժողովի նախագահը:

С 1 января цена за проезд в общественном транспорте повышена не будет
С 1 января цена за проезд в общественном транспорте Еревана повышена не будет. Об этом в ходе заседания комиссии мэрии Еревана по определению тарифов на общественный транспорт заявил заместитель мэра столицы Ваге Никоян.
По его словам, результаты заказанного мэрией Еревана исследования пока не готовы – стоимость перевозки одного пассажира и общий объем пассажироперевозок еще предстоит узнать.
Никоян проинформировал, что практически во всех транспортных средствах установлены камеры, а результаты исследований будут подытожены в конце января.