Պայքարը շարունակվում է՝ հավաք-երթ հունվարի 18-ին
«Ընդդեմ Պարտադիր Կուտակային Կենսաթոշակային Համակարգի» քաղաքացիական նախաձեռնությունը հունվարի 18-ին՝ ժամը 14:00-ին, բոլորին հրավիրում է Ազատության հրապարակ` մասնակցելու հավաք-երթի:
Ինչպես հայտնի է, ԱԺ 4 խմբակցություններ դիմել են Սամանադրական դատարան՝ օրենքը հակասահմանադրական ճանաչելու պահանջով և մինչև ՍԴ-ի վճիռ կայացնելը օրենքը կասեցնելու միջնորդությամբ: ՍԴ-ն մինչև հունվարի 25-ը պետք է որոշում կայացնի միջնորդության վերաբերյալ:
Հավաք-երթի նպատակներն են.
1. Եվս մեկ անգամ իրազեկել հանրությանը օրենքի հակասահամադրականության, հակասոցիալական կետերի մասին,
2. Ցույց տալ ՀՀ ղեկավար մարմիններին մեր համախմբվածությունը, կազմակերպվածությունը, պայքարելու պատրաստակամությունն ու վճռականությունը,
3. ՍԴ-ից պահանջել կասեցնել, այնուհետև հակասահմանադրական ճանաչել օրենքը:
Հավաքի ավարտից հետո կմեկնարկի երթը հետևյալ նախնական երթուղով.
Ազատության Հրապարակ-Հյուսիսային Պողոտա-Աբովյան Փողոց-Ամիրյան Փողոց-Մաշտոցի Պողոտա-Ազատության Հրապարակ:
Կոչ ենք անում բոլոր մտահոգ քաղաքացիներին և ուժերին մասնակցել հավաք-երթին հանուն մեր իրավունքների ու ՀՀ Սահմանդրության պաշտպանության:

Борьба продолжается: 18 января стоится митинг-шествие
Гражданская инициатива «Я – против», выступающая против обязательной накопительной пенсионной системы, призывает всех граждан к участию в митинге-шествии, которое стартует на площади Свободы 18 января в 14:00.
В заявлении инициативы отмечается:
«Как известно, 4 фракции Национального собрания Армении обратились в Конституционный суд, с требованием признать закон о пенсионной реформе антиконституционным и с ходатайством приостановить его действие до решения КС. До 25 января суд должен принять решение по ходатайству. Цели митинга:
1. Еще раз оповестить общество об антиконституционных и антисоциальных пунктах закона;
2. Показать руководящим органам Армении нашу сплоченность, организованность, решительность и готовность бороться;
3. Потребовать от КС приостановить действие закона, а затем признать его антиконституционным.
После митинга состоится шествие по следующему маршруту: площадь Свободы – Северный проспект – ул. Абовяна – ул. Амиряна – пр. Маштоца – площадь Свободы. Призываем всех граждан и все силы, озабоченные проблемой, принять участие в митинге-шествии во имя наших прав и защиты Конституции Армении.