Արծվիկ Մինասյանը կառավարության հակաճգնաժամային քաղաքականությունը 2 է գնահատել
-Այն, ինչ կոչվում է համաշխարհային տնտեսական ճգնաժամ, ցավոք, Հայաստանում բավական ընկալում չունեցավ, հատկապես՝ կառավարման մակարդակում,-«Դուպլեքս» մամուլի ակումբում լրագրողների հետ հանդիման ժամանակ ասել է ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանը։
-Կառավարությունը պետք է վերանայի իր քաղաքականությունը և իրականացնի իսկապես արդյունավետ քաղաքականություն, այլ ոչ թե միայն խոսքերով կամ ամրագոտիներ կապելով՝ փորձի պայքարել ճգնաժամի դեմ,-ասել է Արծվիկ Մինասյանն ու շարունակել,-այլ կերպ ասած, կառավարության հակաճգնաժամային քաղաքականությունն այսօր գնահատում եմ 2 գնահատականով,  և համարում եմ, որ քանի դեռ ուշ չէ, մենք պետք է հասկանանք, որ նույնիսկ միջազգային կազմակերպությունների տված խորհուրդներից պետք է օգտվենք այնքանով, որքանով որ դա ազգային տնտեսություն ձևավորելու հիմք կարող է հանդիսանալ։
Պատգամավորը նաև տեսակետ է արտահայտել, որ ճգնաժամը նաև հնարավորություն է, որպեսզի ճշգրտումներ կատարվեն տնտեսության ճյուղերի միջև, և համաչափ զարգացում ապահովվի։

Арцвик Минасян оценил антикризисную программу правительства на 2
«То, что сейчас называется мировым экономическим кризисом, к сожалению, в Армении не имело достаточного восприятия, особенно на уровне управления», - сказал член фракции АРФД НС Арцвик Минасян.
«Правительство должно пересмотреть свою политику и осуществить действительно эффективную политику, а не лишь словами и, закрепляя пояса безопасности, пытаться бороться против кризиса», - сказал Арцвик Минасян и продолжил, - «иначе говоря, антикризисную политику правительства сегодня я оцениваю оценкой  2, и считаю, что пока не поздно, мы должны понять, что даже советами, данными международными организациями, мы должны воспользоваться настолько, насколько это может стать основой для формирования национальной экономики.
Депутат также выразил мнение, что кризис также - возможность, чтобы были сделаны уточнения между отраслями экономики и обеспечить равномерное развитие.