Վարչապետը հանդիպել է Հայաստանի գործարարների հետ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ կառավարության նիստերի մեծ դահլիճում այսօր ընդունել է Հայաստանի գործարար աշխարհի ներկայացուցիչներին:
Վարչապետը, ողջունելով ներկաներին, կարևորել է տնտեսվարող սուբյեկտների դերակատարությունը Հայաստանի տնտեսական զարգացման գործում:
Վարչապետ Աբրահամյանը գործարարների հետ քննարկել է մեր երկրի տնտեսության ներկայիս վիճակին և զարգացման հեռանկարներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Ծավալվել է մտքերի փոխանակություն, որի շրջանակում արծարծվել են բազմաբնույթ հարցեր: Հովիկ Աբրահամյանը նշել է, որ գործարարներից ակնկալում է անկեղծ գնահատականներ, առաջարկություններ և պատրաստ է համատեղ քննարկել ներկայացվող յուրաքանչյուր նախաձեռնություն:

Овик Абрамян встретился с армянскими предпринимателями
Премьер-министр Армении Овик Абрамян принял сегодня в правительстве представителей предпринимательских кругов Армении, сообщает пресс-служба Правительства РА.
Приветствовав присутствующих, премьер отметил важность роли хозяйствующих субъектов в деле экономического развития страны.
Он обсудил с предпринимателями нынешнюю экономическую ситуацию в стране и перспективы экономического развития. Состоялся обмен мнениями, в рамках которого были подняты различные вопросы. Овик Абрамян отметил, что ждет от предпринимателей честных оценок, предложений и готов обсудить любую инициативу.