1 ոսկի, 2 արծաթ, 3 բրոնզ՝ սամբոյի Եվրոպայի առաջնությունից
Մայիսի 16-ից 18-ը Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում անցկացվող սամբոյի Եվրոպայի 2014թ. առաջնության մրցումային վերջին օրը օրը հայ մարզիկները նվաճեցին ևս երկու մեդալ:
Հաջող մրցելույթներ ունեցան մեր ամենատիտղոսակիր մարզիկները՝ Աշոտ Դանիելյանն /82կգ/ ու Վաչիկ Վարդանյանը /68կգ/, ովքեր արժանացան՝ համապատասխանաբար բրոնզե և արծաթե մեդալների:
Հիշեցնենք, որ մինչ այդ բրոնզե մեդալներով էին պարգևատրվել Էդիկ Պետրոսյանն /90 կգ/ ու Վահան Նիկոլայանը /62 կգ/, արծաթե՝ Մխիթար Մխիթարյանը /57 կգ/, իսկ Տիգրան Կարապետյանը հռչակվել էր Հին աշխարհամասի չեմպիոն և արժանացել ոսկե մեդալի:

1 золото, 2 серебра и 3 бронзы с чемпионата Европы по самбо
В последний турнирный день прошедшего в столице Румынии Бухаресте чемпионата Европы по самбо 2014 года армянские спортсмены завоевали еще 2 медали, сообщает «sport.news.am».
Удачно выступили Ашот Даниелян (82кг) и Вачик Варданян (68кг), которые удостоились бронзовой и серебряной медалей соответственно.
Напомним, что до этого бронзовыми призерами становились также Эдик Петросян (90кг) и Ваан Николаян (62кг), Мхитар Мхитарян (57кг) занял второе место, а Тигран Карапетян стал чемпионом Европы.
Таким образом, сборная Армении по самбо вернется 20-го мая на родину с 6-ю медалями: 1 золото, 2 серебра и 3 бронзы.