Սերժ Սարգսյանն առաջարկել է Հայաստանի՝ Եվրասիական տնտեսական գոտուն միանալու պայմանագիրը ստորագրել մինչև հունիսի 15-ը
Այսօր Աստանայում մեկնարկած Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստում Սերժ Սարգսյանն առաջարկել է ստեղծվող Եվրասիական տնտեսական գոտում Հայաստանի ընդգրկման պայմանագիրը ստորագրել մինչև ընթացիկ տարվա հունիսի 15-ը։ Ելույթ ունենալով Աստանայում Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստում՝ նա նշել է, որ համապատասխան փաստաթղթի նախագիծն արդեն պատրաստ է։
Հիշեցնենք, որ Եվրասիական տնտեսական միության պայմանագիրը հնարավոր է՝ Ռուսաստանի, Բելառուսի և Ղազախստանի միջև ստորագրվի հինգշաբթի։

Серж Саргсян предложил подписать договор о присоединении Армении к ЕАЭС до 15 июня
Серж Саргсян предложил подписать договор о присоединении Армении к создаваемому Евразийскому экономическому союзу (ЕАЭС) до 15 июня текущего года, сообщает ИТАР-ТАСС.
Выступая на заседании Высшего евразийского экономического совета в Астане, он отметил, что проект соответствующего документа уже готов.
«Прошу установить срок для подписания договора о присоединении Республики Армения к договору о Евразийском экономическом союзе до 15 июня текущего года», - сказал он, отметив, что «за два-три дня можно найти взаимоприемлемые решения» по оставшимся вопросам.
Как ожидается, сам договор о создании ЕАЭС будет подписан лидерами России, Белоруссии и Казахстана сегодня.