Արմեն Մարտիրոսյանի դեմքին ոտքով հարվածող ոստիկանը արտագաղթել է
«ՉԻ տեղեկություններով` տարիներ շարունակ իշխանություններին ամեն կերպ ծառայած, հանրահավաքների և ցույցերի ժամանակ ընդդիմադիր քաղաքացիների նկատմամբ բռնություն գործադրելու հրամանները սիրով կատարած ամենատխրահռչակ ոստիկաններից մեկը՝ Արթուր Տեր-Պողոսյանը, որն հայտնի էր նաև «Տապոռ» /կացին/ մականվամբ, մեկ ամիս առաջ հեռացել է Հայաստանից՝ մեկնել է ԱՄՆ:
Այս ոստիկանի վերջին «հերոսություններից» մեկը 2013թ-ին նախագահական ընտրություններից հետո մարտի 3-ին Բաղրամյան պողոտայում «Ժառանգության» ներկայացուցիչ Արմեն Մարտիրոսյանի դեմքին ոտքով հարվածելն էր, ինչից որոշ ժամանակ անց նա ազատվել էր աշխատանքից, սակայն համակարգից, բնականաբար, չէր հեռացվել, ուղղակի անցել էր ոստիկանության կադրերի ռեզերվ: Համոզված ենք, որ նշված ոստիկանը մի օր անպայման կվերադառնա և պատասխանատվության կենթարկվի իր արած բոլոր ապօրինությունների ու հանցացործությունների համար»,–գրում է թերթը։

Ударивший ногой по лицу Армена Матиросяна полицейский эмигрировал
По сведениям газеты «Чоррорд ишханутюн», один из сотрудников Полиции РА Артур Тер-Погосян, известный по кличке «Топор», который на протяжении многих лет всячески служил властям, исполнял во время митингов поручения применять насилие в отношении оппозиционных граждан, уехал из Армении в США.
«Одним из последних «героических» поступков последнего был удар ногой по лицу представителя партии «Наследие» Армена Мартиросяна 3 марта, после президентских выборов 2013 года, на проспекте Баграмяна, после чего он был уволен с работы, но, естественно, лишь будучи переведен в кадровый резерв. Мы уверены, что этот сотрудник однажды обязательно вернется и ответит за все незаконные действия и преступления», - пишет газета.